Danielle Nicole – Cry No More

23 lutego 2018 roku miał premierę drugi album, amerykańskiej wokalistki i basistki, Danielle Nicole pod tytułem “Cry No More”.
Danielle Nicole w 2015 roku wydała swój debiutancki album “Wolf Den.” W tym roku Nicole powraca z kolejnym albumem, który wydała wytwórnia Concord Records. Goście na płycie, to: Luther Dickinson, Kenny Wayne Shepherd, Sonny Landreth i Walter Trout na gitarze. W skład jej zespołu wchodzą, długoletni gitarzysta i multiinstrumentalista Danielle Nicole Band Brandon Miller, a także perkusista Rodd Bland, syn bluesowej legendy, którą był Bobby “Blue” Bland.
Z płytą “Cry No More” Danielle Nicole zabiera słuchacza na nowe, twórcze terytorium, przedstawiając 14 nowych, naładowanych emocjonalnie piosenek. Z doświadczonym weteranem Tony’m Braunagelem (Taj Mahal, Bonnie Raitt, Eric Burdon) wyprodukowała bardzo szczere i intensywnie groove’owe utwory.

“Dorastałam grając bluesa, a blues wciąż stanowi dużą część tego, co robię, ale teraz sięgam dalej i próbuję różnych rzeczy, wciąż brzmi to jak ja, ale jest to dużo więcej niż poprzednio.”

Znakomite, pomysłowe brzmienie basu Nicole spowodowało, że stała się pierwszą kobietą, która zdobyła nagrodę Blues Foundation w 2014 roku. Otrzymała Blues Music Award w kategorii instrumentalista/bas. Chociaż nie miała doświadczenia z tym instrumentem, kiedy stała się basistką Trampled Under Foot (założyła go wspólnie z braćmi Nickiem i Krisem Schnebelen), teraz nie wyobraża sobie życia bez niego.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.