Dani Wilde i Arek Zawiliński w Pameli

W poniedziałek 6 lipca 2015 roku w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi ze swoim zespołem brytyjska wokalistka, kompozytorka i gitarzystka – Dani Wilde. Występ Dani Wilde poprzedzi solowy, akustyczny set koncertowy Arka Zawilińskiego.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19 (Pub Pamela, Toruń, ul. Legionów 36). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dani Wilde – artystka uważana jest za jedno z najważniejszych bluesowych objawień ostatnich lat. W swojej twórczości umiejętnie łączy blues, soul, jazz oraz gospel dodając do tej mieszanki odrobinę popu. Simone Bösch z Classic Rock Magazine opisując DANI WILDE ujęła to w następujący sposób: „Czasy, gdy blues był muzyką starszych panów, minęły kilka lat temu. Coraz więcej młodych talentów – Joe Bonamassa czy Philip Sayce poświęca się z powodzeniem tradycyjnym pieśniom. Co da się zauważyć w ostatnim czasie to przyrost kobiecej ingerencji w bluesa: Obok artystek takich jak Dana Fuchs, Samantha Fish i Joanne Shaw Taylor również Dani Wilde zalicza się do nowych talentów. Już jej debiut Heal My Blues i kolejny album Shine wywarły wspaniałe wrażenie na fanach i krytykach. W zeszłym roku, wspólnie z Samanthą Fish i Cassie Taylor wywołały sensację jako Girls With Guitars. Teraz Wilde zachwyca Juice Me Up, jej trzecim studyjnym krążkiem, który optymistycznie tryska radością grania. Jej mieszanka Bluesa i Rock’n’Rolla z nutką Soulu jest porywająca i emocjonująca. Poza tym wokalnie Dani Wilde jest w doskonałej formie i w niektórych momentach zbliża się nawet do Joss Stone. Słuchanie Juice Me Up sprawia ogromną przyjemność – nie tylko znawcom bluesa.”

Arkadiusz Zawiliński – wykonawca (folk/blues), autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował z zespołami Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Blue Crow, Dzika Cherry, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Jednak jego dzieckiem od początku do końca jest formacja Na Drodze, w której pełni role dostawcy formy i treści.

Fragmenty recenzji:
Magazyn Gitarzysta – Kuba Chmiel:
”Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem Na Drodze należą do jego najznamienitszych przedstawicieli.”
Bluesonline:
„Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka.”
https://www.facebook.com/hrp.pamela

Arka będziecie mogli zobaczyć i usłyszeć na tegorocznym Bies Czad Bluesie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.