Claude Hay – Live in Tarnobrzeg 2012

Ukazał się album koncertowy Claude’a Haya z festiwalu Satyrblues 2012.

gitarzysta_logo_600Magazyn Gitarzysta (patron ubiegłorocznego Bies Czad Bluesa) rekomenduje:
1 czerwca 2013 roku, nakładem tarnobrzeskiego Stowarzyszenia OKO – Ochrona Kultury Oryginalnej – ukazał się album koncertowy Claude’a Haya, niesamowitego artysty z Australii, który wystąpił podczas ubiegłorocznej, XIII edycji festiwalu Satyrblues. Płyta opatrzona tytułem „Live in Tarnobrzeg” jest zapisem koncertu jaki odbył się w sobotę, 15 września 2012 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury i pierwszym koncertowym albumem w dotychczasowej dyskografii Claude’a. Dodatkowego smaku całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że jest to też pierwsza realizacja w Polsce dokonana z rdzennym bluesmanem z Australii!

Dla podkreślenia ważności tego wydawnictwa całość została wyposażona w gustowne kartonowe opakowanie (digipack), spersonalizowane przez Andrzeja Swata z wykorzystaniem fotografii mistrza obiektywu – Szymona Szcześniaka (Playboy, Twój Styl, Pani, Viva, Gala i in.) oraz Krzysztofa Szafrańca i Grzegorza Lipca. Wszystkie 10 utworów, w tym dwa super hity: „Come Together” Beatlesów i „We Will Rock You” grupy Queen, noszą autorskie piętno Claude’a, co celnie podsumował brytyjski recenzent Mick Rainsford pisząc, że gdyby Freddie Mercury urodził się gdzieś nad Mississippi, to prawdopodobnie brzmiał by dziś jak Claude Hay w interpretacji jego We Will Rock You. Jest to więc niezwykle oryginalny tras-blues grany z pomysłem i twórczą świadomością, łączącą tradycjonalizm z współczesną sceną muzyczną. Tą niezwykłość i światową ekspansywność muzyki Clauda potwierdza chociażby wysoka lokata w rankingu TOP 20 amerykańskiego magazynu Blues Rock Review, gdzie jego album studyjny “I Love Hate You” (2012), wyprzedza mi.in. takich gigantów jak: Robert Cray i Gary Clarke Jr.

gitarzysta_czerwiec_2013Najnowszy, czerwcowy numer Gitarzysty, a w nim wywiady z takimi muzykami jak: Tony Iommi (Black Sabbath), Gus G. (gitarzysta O.Osbourne’a), Steve Vai, John Scofild czy Maciej Wasio. I dużo, dużo innych ciekawych tematów, oczywiście z naciskiem na sprzęt dla muzyków.

Przypominamy o możliwości zamówienia prenumeraty magazynu na stronie Wydawnictwa AVT, dzwoniąc na numer 022 257 84 22 lub wysyłając e-maila na adres prenumerata@avt.pl.

Źródło: Magazyn Gitarzysta

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.