Chołody i Gałązka na BiBie

22 lutego (godz.19:30) odbędzie się kolejny koncert z cyklu: BiBA – czyli Blues i Ballada na Saskiej Kępie (Warszawa, Klub Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23). W części bluesowej wystąpi Przemek Chołody, a balladowej Daniel Gałązka z zespołem.

BiBA, czyli Blues i Ballada na Saskiej Kępie, to cykl koncertów organizowanych przez „spółkę” Zbigniew Jędrzejczyk i Adam Tkaczyk. Obaj panowie od urodzenia emocjonalnie silnie związani z Saska Kępą. Tu więc, w nowo powstałym Klubie Kultury postanowili działać na jej rzecz upowszechniając wśród słuchaczy właśnie bluesa i balladę. W 2011 połączyli swe siły i stworzyli cykl koncertów “BiBa”.

przemek_cholody_1PRZEMEK CHOŁODY – jeden z najbardziej utalentowanych muzyków bluesowych w Polsce i Europie. W swojej grze łączy to co najważniejsze w bluesie, czyli improwizację i swobodę wypowiedzi, a przy tym nieziemsko swinguje. Opanował niezwykłą sztukę gry unisono harmonijki z gitarą. Ta szczególna umiejętność wyróżnia go spośród wielu muzyków w Europie i poza kontynentem. Czyste brzmienie gitary i harmonijki, to charakterystyka autentycznego i szczerego brzmienia. Zwieńczeniem bluesowych doznań jest charakterystyczny śpiew Przemka.

DANIEL GAŁĄZKA Z ZESPOŁEM – czyli w skrócie zespół DGZZ. Powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej daniel-galazka_bazunadziałalności Daniela Gałązki – laureata wielu konkursów muzyki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Dotykam dachów”. W trakcie dotychczasowych występów zespół zagrał kilkadziesiąt imprez plenerowych, koncertów w domach kultury, wielokrotnie był zapraszany na festiwale w charakterze gościa, występował przed gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Koncerty DGZZ to spektakle muzyczno–literackie. Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej. Podczas koncertów swoją poezję czyta Piotr Brymas, który jest autorem większości tekstów do piosenek prezentowanych przez zespół. Obecnie zespół promuje swą nowa płytę “Odległości”, której premiera miała miejsce 24 listopada 2012 r.

Skład zespołu: Daniel Gałązka – wokal, gitara akustyczna; Maciej Regulski – gitara klasyczna, gitara elektryczna; Marek Konatkowski – gitara basowa; Artur Skrzypczak – perkusja, instrumenty perkusyjne; Piotr Brymas – prowadzenie koncertu, autor tekstów

BiBa_cholody_galazka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.