Cheap Tobacco z nową płytą w październiku i listopadzie

NOWA PŁYTA Cheap Tobacco – Zobaczmy siebie [CD]

Nominowani do nagrody Fryderyk 2019 (album Szum). Zespół został zaproszony na CANADIAN MUSIC WEEK 2019 (największe wydarzenie muzyczne w Kanadzie!), zagra także na SZIGET Festival 2019 (Węgry ponad 600 tyś publiczności). Magazyn „Teraz Rock” umiejscowił ich na pierwszym miejscu w kategorii Nadzieja Roku. Wokalistka dostała nominację do „Wokalistki Rocku Antyradia” oraz została wybrana Najlepszą wokalistką bluesową 2018. Koncert premierowy miał miejsce w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Pierwszy singiel „Nieidealni” dostał się na Listę Przebojów Trójki oraz był na 4 miejscu LP Antyradia.
„Trzeba przyznać, że wyszła z tego całkiem interesująca muzyczna mikstura – coś, co można określić jako polską odpowiedź na twórczość Blues Pills czy The Black Keys.”

Inni o CHEAP TOBACCO:

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa zagrała już ponad pół tysiąca koncertów w kraju i zagranicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz CHEAP TOBACCO.

„CHEAP TOBACCO to zespół, który stworzył własny, atrakcyjny język muzyczny, którym porozumiewają się z młodymi i starszymi odbiorcami. Choć młodzi, tworzą dojrzale i świadomie. Grają materiał w pełni autorski. Od kilku lat ich muzyka regularnie gości w autorskich audycjach Trójki. Słuchacze moich audycji często pytają o ich nowe nagrania” – Jan Chojnacki (Trójka – Polskie Radio).

„Proszę ich zobaczyć, bo płyta jest naprawdę świetna i świetnie się jej słucha, a na koncertach to wygląda jeszcze lepiej” – Piotr Baron (Radiowa Trójka).

Członkowie zespołu:
Natalia Kwiatkowska- wokal
Robert ” Kapa” Kapkowski- gitara
Michał Bigulak – bas
Bartek Kołodziejski – perkusja

Nadchodzące koncerty Cheap Tobacco:

14.10 – RZESZÓW – Polskie Radio Rzeszów

27.10 – WROCŁAW – Bezsennośćhttps://fb.me/e/84UDBzf6E

28.10 – CZĘSTOCHOWA – Pub Sportowy Stacherczak

29.10 – KRAKÓW – Klub Alchemiahttps://fb.me/e/ak4OEkc53

03.11 – SŁUPSK- Antrakt Kawiarnia Artystycznahttps://fb.me/e/4UphE8iri

04.11 – WEJHEROWO – Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kulturyhttps://fb.me/e/4Rj4LLdKM

11.11 – ZIELONA GÓRA – Piekarnia Cichej Kobiety

12.11 – TBA

19.11 – TYCHY – Art Music Club

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.