Camel w Polsce – bilety

Zespół Camel przyjeżdża do Polski i zagra dwa koncerty 19 i 20 lipca! Można już zamawiać bilety.

Zespół Camel, który założył Andy Latimer, wystąpi 19 lipca 2015 roku w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich, a 20 lipca w Conference & Congress Center ICE w Krakowie. Koncerty rozpoczną się w obu miejscach o godzinie 20:00.

Bilety dostępne na portalu Rock-Serwis i Ticketpro:
Kategoria A – 199 zł (do 31 marca) i 219 zł (od 1 kwietnia)
Kategoria B – 179 zł (do 31 marca) i 199 zł (od 1 kwietnia)
Kategoria C – 159 zł (do 31 marca) i 179 zł (od 1 kwietnia)
Kategoria D – 139 zł (do 31 marca) i 149 zł (od 1 kwietnia)
Kategoria E – 119 zł (do 31 marca) i 129 zł (od 1 kwietnia)
Kategoria VIP – 239 zł (do 31 marca) i 259 zł (od 1 kwietnia)

Camel_tour_2015r

Camel – brytyjska grupa związana ze sceną Canterbury, grająca rocka progresywnego, aktywna z przerwami od 1971 do dziś.
W czasie swej długoletniej działalności grupa przeszła wiele zmian personalnych i jedynym muzykiem grającym w zespole przez wszystkie lata był jej współzałożyciel i niewątpliwy lider – Andy Latimer.
Muzyka grupy charakteryzowała się bogatym brzmieniem opartym na melodyjnej grze gitary i elektronicznych instrumentów klawiszowych. Ważnym elementem w muzyce Camela jest improwizacja. Wyraźnie też słychać w niej wpływy muzyki poważnej, jazzu i hard rocka.

Do najważniejszych albumów należą: Camel, Mirage, Nude (album koncepcyjny opowiadający historię Japończyka, który po 20 latach po zakończeniu wojny siedzi w dżungli czekając na rozkaz). Drugim koncept albumem grupy jest wydany w 1975 roku The Snow Goose, oparty na książce Paula Gallico pod tym samym tytułem.

W twórczości grupy można odróżnić 2 etapy: pierwszy bardziej progresywny, który odznaczał się używaniem dużej ilości organów oraz fletu. Drugi okres, trwający od płyty Stationary Traveller, jest okresem spod znaku rocka artystycznego z użyciem instrumentów “tradycyjnych” oraz smyczkowych. Muzykę grupy w obu okresach cechują oryginalne teksty piosenek.
Wartą zauważenia jest też struktura obu albumów koncepcyjnych (Nude, The Snow Goose): pierwsze 3-4 utwory są jakby swoistym wprowadzeniem do treści właściwej płyt. Są to krótsze utwory, w których główny nacisk jest kładziony na melodykę, a rolę drugoplanową odgrywają inne cechy. Następnie następują 2 “poważniejsze” utwory. Ta kolejność różni się pomiędzy dwoma albumami, ponieważ Nude ma 15 nagrań, a Snow Goose 16 (2 ostatnie to nagrania koncertowe).

W 2000 roku jeden z muzyków grupy, Colin Bass, zagrał koncert dla radiowej Trójki.
Ważnym etapem w istnieniu grupy były albumy: Dust And Dreams, Harbour of Tears, Rajaz (w którym słychać fascynacje muzyką wschodnią) oraz A Nod and a Wink. Są to niemalże solowe albumy Andy’ego Latimera. /Wikipedia/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.