Buddy Guy – Born To Play Guitar

Prawie 80-letni Buddy Guy, amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy i rockowy wydaje swoją kolejną płytę studyjną pod tytułem “Born To Play Guitar”.

Do współpracy przy płycie zaprosił takich muzyków jak: Van Morrison, Joss Stone, Kim Wilson i Billy Gibbons. Album dedykowany jest muzykom, którymi są B.B. King i Muddy Waters. Producentem jest nagradzany nagrodą Grammy Tom Hambridge.

Płytę można już kupić w przedsprzedaży na Amazon – LINK (20 $).

Buddy Guy – Born To Play Guitar – lista utworów:
01. Born To Play Guitar
02. Wear You Out feat. Billy Gibbons
03. Back Up Mama
04. Too Late feat. Kim Wilson
05. Whiskey, Beer & Wine
06. Kiss Me Quick feat. Kim Wilson
07. Crying Out Of One Eye
08. (Baby) You Got What It Takes feat. Joss Stone
09. Turn Me Wild
10. Crazy World
11. Smarter Than I Was
12. Thick Like Mississippi Mud
13. Flesh & Bone with Van Morrison (Dedicated to B.B. King)
14. Come Back Muddy

George “Buddy” Guy (ur. 30 lipca 1936) – sześciokrotny laureat nagrody Grammy, amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy i rockowy. Przedstawiciel bluesa chicagowskiego. Historia jego sukcesu rozpoczęła się w małym miasteczku Lettsworth w Luizjanie. George “Buddy” Guy był jednym z kilkorga dzieci Sama i Sabel Guyów. Na gitarze nauczył się grać samodzielnie. Wybrał bluesa, muzykę, w której ideą jest improwizacja.

Zawodową karierę muzyczną rozpoczął w 1950 r. w Baton Rouge, stolicy Luizjany. W tamtym czasie największy wpływ na niego miała muzyka Muddy’ego Watersa, pioniera elektrycznego bluesa. On sam był natomiast wzorem dla Jimiego Hendriksa. /więcej – Wikipedia/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.