Boogie Boys feat. Andreas Arlt – Live at Satyrblues

W 2012 roku owocem festiwalu Satyrblues był album koncertowy Claude’a Haya “Live in Tarnobrzeg“, a po tegorocznej imprezie ukazał się zapis (CD/DVD) występu Boogie Boys (BCB 2013) i Andreasa Arlta (B.B.& The Blues Shacks) zatytułowny “Live at Satyrblues”.

14. edycja Satyrbluesa, czyli corocznego festiwalu satyry i bluesa, odbyła się 14 września 2013 roku i przebiegła pod hasłem „Boogie Bridge”, a jej bohaterami będy zespoły Boogie Boys oraz B.B.& The Blues Shacks.

W sprawie zakupu płyty proszę pisać pod adres: satyrblues@satyrblues.pl

Pomysłodawcą formuły festiwalowej i osobą odpowiedzialną za imprezę jest Victor Czura, prezes Stowarzyszenia „OKO” – (Ochrona Kultury Oryginalnej), autor karykatur bluesowo-jazzowych, oraz grafik, któremu oddajemy głos:

satyrblues_2013_fot-grafW sobotę, 14 września 2013 r. na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury o godzinie 17:00, tuż po niesamowitym secie Romka Puchowskiego, rozpoczął się koncert Boogie Boys. Kwartet braci Szopińskich dosłownie od pierwszej nuty „wysadził w powietrze” widownię, serwując dźwięki rodem z epoki, która dla wielu jest wciąż filozofią życia. Panowie zagrali pirotechniczną mieszankę boogie-bluesa, prezentując temperament, smak oraz styl charakterystyczny dla ich osobowości.
W trakcie występu do zespołu dołączył gość specjalny – Andreas Arlt (gitarzysta i lider niemieckiej formacji BB & The Blues Shacks) i na scenie zrobiło się magicznie. Ktoś z widowni czując wyjątkowość zdarzenia, przywołał nawet nazwisko Briana Setzera sugerując, iż gdyby tu był to też „dołożył by do pieca”. Bardzo to budujący i wdzięczny widok dla organizatora, gdy interes publiczności jest styczny z ofertą festiwalową, więc w takim przyjaznym duchu powierzam Państwu zmaterializowany na płycie koncertowy żywioł! Mam nadzieję, że tym kolejnym, gustownym wydawnictwem satyrbluesowym zaskarbimy sobie Państwa uznanie, bo naprawdę udało nam się zatrzymać czas w chwili, w której wszyscy dobrze się bawili.

Informacja odnośnie powyższej fotografii: SatyrBlues 2013 – foto postaci: Jakub Gadzalski; foto tła & autokreacja: Victor Czura; modelka: Ola Stelmach; stylizacja piękniejszej połowy zdjęcia: Beata Wilczewska; proj. graf.: Andrzej Swat; odręczny podpis na gryfie: Claude Hay.

Boogie_Boys_Live_at_Satyrblues_cd2

I jeszcze Boogie Boys na ten świąteczny czas.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.