Bobby McFerrin w Polsce

Bobby McFerrin – Projekt “Circlesongs”, z udziałem Joey Blake’a, Dave’a Worma oraz 12 wokalistów a capella.

Legendarny wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki wystąpi w Lublinie,we Wrocławiu i w Warszawie w ramach europejskiej trasy koncertowej!

„Circlesongs” to wyjątkowy projekt w karierze Bobby’ego McFerrina. Składa się z ośmiu improwizacji wokalnych, nagranych przy udziale 12 wokalistów specjalnie z tej okazji zaproszonych. Kompozycje nawiązują m.in. do muzyki sakralnej. Trzech tenorów, trzy soprany i trzy basy tworzą niepowtarzalne wokalne tekstury, wokół których Bobby tka swoje leciutkie solówki. Kompozycje przypominają śpiew ze względu na powtarzające się rytmiczne dźwięki. Słowa są zbędne, zastępują je sylaby dźwiękowe. Jak wyjaśnia sam McFerrin „Zawsze czułem, że śpiewanie bez słów sprawia, że jedna piosenka jest tysiącem piosenek, ponieważ ludzie, którzy ją słyszą, mogą przynieść własne historie.”

eBilet.pl:
05.05.2018 – LUBLIN, Centrum Spotkania Kultur, godz. 19:00 /bilety od 180,00 PLN/
12.05.2018 – WROCŁAW, Narodowe Forum Muzyki, godz. 20:00 /bilety od 179,00 PLN/
13.05.2018 – WARSZAWA, Arena Ursynów, godz. 19:00 /bilety od 219,00 PLN/

Obdarzony czterooktawową skalą głosu McFerrin, jeden z najbardziej znanych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, zdobywca 10 nagród Grammy, twórca jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku (“Don’t Worry, Be Happy”) wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym w
jego karierze projektem “Circlesongs”. Obok Gwiazdy wystapią: Joey Blake, Dave Worm oraz 12 wokalistów a cappella wybranych specjalnie na tę okazję. W programie utwory nawiązujące do tradycji śpiewu chorałowego i muzyki sakralnej, wariacje na temat world music, afrykańskich zaśpiewów i indyjskich rag po melorecytację.” “Circlesongs” to hołd dla tradycji wspólnego śpiewania. Od początku historii ludzie śpiewali razem w grupach, z radości i żalu, przy zabawie i aby zabić czas. “ – i jak dalej wyjaśnia sam McFerrin „Zawsze czułem, że śpiewanie bez słów sprawia, że jedna piosenka jest tysiącem piosenek, ponieważ ludzie, którzy ją słyszą, mogą przynieść własne historie.”.
Dla wielu słuchaczy koncerty McFerrina to rzadka sposobność, aby stać się świadkiem, a także uczestnikiem, muzycznego świętowania spontaniczności.
Bobby McFerrin sprzedał 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.
Na mapie koncertowej oprócz Polski znajdują się także Szwajcaria, Austria, Niemcy, Węgry i Czechy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.