Bluesowa Barkórka 2014

6 grudnia 2014 roku w chorzowskim klubie muzycznym “Tlenownia” (Kompleks Sztygarka, Chorzów, ul. Piotra Skargi 34a/d) odbędzie się kolejna Bluesowa Barbórka.

Imprezę poprowadzi Piotr Baron, początek o godzinie 19:00, wstęp 30 zł.

bluesowa_barborka_2014_plakatW tym roku wystąpią:
Marek Piowczyk Trio
Makaron & Rajca
Jan Gałach Band

Marek Piowczyk Trio – każdy z członków zespołu ma spore doświadczenie sceniczne i zaplecze muzyczne, m.in: II miejsce na festiwalu Patrz i Słuchaj 2012, występ w Radio Katowice, III miejsce na festiwalu Czesława Niemena, prowadzenie warsztatów muzycznych wraz Markiem Radulim i Wojtkiem Pilichowskim, współpraca z Big Bandem z Nysy wydzału Jazzu.

Skład zespołu:
Marek Piowczyk – wokal, gitara
Alan Wykpisz – bas, kontrabas
Tomasz Machański – perkusja

Lider zespołu – Marek Piowczyk – wokalista, gitarzysta, autor muzyki i tekstów pochodzący z Zabrza. Współpracował z Waldemarem Szostakiem (Vacat, Pretty Babies Prodcers) tworząc duet akustyczny. Współpracował z ogólnopolskim magazynem “Gitarzysta”. Udzielał się w duetach akustycznych. Uczestnik warsztatów jazzowych w Puławach kochający gorącą improwizację i kontakt z publiką.

Tomasz Machański – perkusista, multinstrumentalista, kompozytor. Fan Phila Collinsa. Za pierwszym zestawem perkusyjnym zasiadł w wieku 5 lat. Współpracował z wieloma projektami muzycznymi. Nagrał bębny na płycie swojej mamy – Renaty Danel. Również muzyk sesyjny oddany wielkiej miłości muzycznej. Pedagog warsztatów Muzycznej Owczarni u boku Marka Raduli.

Alan Wykpisz – Student Akademii Muzycznej wydziału Jazzu w Katowicach. Laureat Bass2012 Copenhagen. Jest również członkiem formacji High Definition Quartet wraz z którą jest laureatem min. Jazz Hoeilaart 2011, nominacji do nagrody Fryderyk 2014 za najlepszy debiut jazzowy, Ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak Janusz Muniak czy Randy Brecker.

Do sierpnia 2014 roku basistą i kontrabasistą zespołu był Rafał Hajduga.

Marek “Makaron” Motyka & Ryszard “Rico” Rajca – to oryginalne połączanie dźwięków korzennego bluesa z tekstami starych pieśni ludowych z okolic Dolnego i Górnego Śląska.

The Jan Gałach Band – muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętą, ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Mahavishnu Orchestra, czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością amerykańskich jam bandów.

Zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las, Woda i Blues, czy Bies Czad Blues, gdzie Jan Gałach i Marek Kobus są organizatorami tych bieszczadzkich spotkań.

Na początku 2014 roku zespół reprezentował nasz kraj na International Blues Chalenge w Memphis zbierając bardzo dobre recezje.
Chwile po powrocie do kraju The Jan Gałach Band zdobywa wyróżnienie w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”.
W marcu 2014 roku zespół wyjeżdża na konkurs Blues Aperitiv, organizowany w Czechach, gdzie zdobywa pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.

W ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” wybrany „Zespołem Roku 2013”.
Jedyny zespół w Polsce, grający na stałe z dwiema perkusjami.

25 września 2013 roku ukazała się płyta „Jan Gałach & Friends”, będąca uwieńczeniem pracy zespołu oraz kilku zaprzyjaźnionych muzyków.

The Jan Gałach Band powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Obecny skład grupy wykrystalizował się w 2011 roku.
Tworzący go muzycy, to doświadczeni instrumentaliści:
Jan Gałach (skrzypce) – wiecznie śpiący „Jane Ahonen”.
Karolina Cygonek (wokal) – chodzący słownik wyrazów obcych.
Marek „Pegaz” Kobus (gitara) – bieszczadzki Banderas.
Marek Idzik (bas) – zuch chłopak, zawsze wie, która struna jest rozstrojona.
Borys Sawaszkiewicz (klawisze) – zespołowa encyklopedia, do dzisiaj zastanawia się, czy nie był molestowany seksualnie.
Max Ziobro (perkusja) – prawie skrzypek, przez parę lat jedyne słowa, które potrafił powiedzieć, to „nanana”.
Michał Bocek (perkusja) – najnowszy nabytek zespołu. Wie, jak wygląda ćwierćnuta z kropką.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.