Blues w Sworach 2018

I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „BLUES W SWORACH” – Swornegacie 2018

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Swornegacie „Swory”, Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach, oraz organizatorzy Zbigniew Chrapkowski, Marek Stodulski i Zbyszek Jędrzejczyk, mają zaszczyt zaprosić na pierwszy i od razu międzynarodowy festiwal bluesowy w Swornegaciach  – 25.08.2018 / godz. 18:00/ – wstęp wolny.

Na pierwszej jego odsłonie staramy się pokazać diametralnie różne rodzaje i gatunki bluesa. Od formy akustycznej i balladowej Tomasza Szweda, przez stylowe, trącące klimatem lat 40-tych i 50-tych swingujące bluesy Blues Junkers, klasyczne, kojarzące się często z Chicago standardy Blues Time, do mocnego, energetycznego gitarowego grania w stylu Stevie Ray Vaugan’a, w wykonaniu Taylora Moore i jego zespołu.

Zakładamy, że każdy z wykonawców zagra blisko godzinny koncert, a ponieważ spodziewane są oczywiście bisy, czas trwania festiwalu wyniesie prawdopodobnie około 5 godzin. Mamy również nadzieję, że jak na dobry festiwal bluesowy przystało, po występach zawiąże się jam session, czyli wspólne, spontaniczne, improwizowane granie muzyków z różnych zespołów.

Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i przygoda z bluesem będzie przednia.

Na terenach festiwalowych, czyli w okolicy Amfiteatru i plaży, będzie można zjeść smaczną, ciepłą strawę oraz zaopatrzyć się w napoje chłodzące.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest z budżetu Gminy Chojnice. Sponsorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury Chojnice, Zakład Produkcyjny „Damet”, Zakłady Mięsne „Skiba” S.A., Firma „Urbaniak Inwestycje”, „Relaks” Sleep Comfort materace, Firma Szmagliński Wiosła, a patronami medialnymi ogólnopolski magazyn bluesowy „Twój Blues” i Rodzina Bluesowa Magdalenka.

Całość poprowadzi redaktor radiowy, dziennikarz kwartalnika „Twój Blues”, muzyk i fotograf, Zbyszek Jędrzejczyk.

Serdecznie zapraszamy tych, którzy już bluesa pokochali, ale również tych, którzy mają to dopiero przed sobą…

Źródło: Gmina Chojnice

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.