Blues w Leśniczówce 2015

Dziewiąta edycja festiwalu “Blues w Leśniczówce”, organizowanego przy leśniczówce w Mirachowie koło Kartuz, odbędzie się w dniach 3-4 lipca 2015 r.

Organizatorem imprezy jest Bractwo Bluesowe „Blue Note” stworzone w Kartuzach przez Krzysztofa Meldera, Piotra Karwackiego i Leszka Przewoskiego.

Blues_w_lesniczowce_2015_Dani_WildeGwiazdą pierwszego dnia festiwalu będzie Dani Wilde, piosenkarka, autorka tekstów oraz gitarzystka, której talent ukształtowany został przez Blues, Soul, Jazz, Country oraz Gospel, które znakomicie łączy z popowymi utworami.
Dani Wilde grała już w najbardziej prestiżowym londyńskim „Royal Albert Hall”, jak i w „BB King’s Club” na Times Square(New York).
Od czasu jej debiutanckiego albumu, wydanego przez Ruf Records Heal My Blues w roku 2008, nagrała również krążek Shine w 2009r.,wyprodukowany przez wielkiego Mike’a Vernona oraz Juice Me Up, w 2012r.
W tych minionych 7 latach Dani osiągnęła trzykrotnie Numer 1 w oficjalnym konkursie iTunes Blues-List hitami „Bring Your Loving Home”, „Abandoned Child” oraz „Bitch“.

Blues_w_lesniczowce_2015_baner

Niedawno, swoim nowym Singlem „Loving You” Dani dostała się na listę Top 40 w europejskim konkursie Country Music Charts obok Wielkich, takich jak Taylor Swift czy Shania Twain. Singiel ten, wyprodukowany przez Stuarta Dixona był singlem koncertowym, a wydany został przez Bri-Tone Records.

Przez kilka lat muzyka Dani Wilde jest regularnie puszczana w BBC Radio 2 podczas The Paul Jones Show, wspierana jest przez BBC i przy najważniejszych wydarzeniach stacji zapraszana jest jako gość, co poprowadziło ją już do zaproszenia do nagrań w Maida Vale Studios.
Piosenkarka współpracowała z Pee Wee Ellis podczas występu na WOMAD World Music Festival w 2010r. oraz supportowała takim grupom jak Jools Holland, Foreigner, Jouney czy Robben Ford.

Wysoką reputację artystka zdobyła dzięki jej występom z najlepszymi amerykańskimi muzykami – na jej zespół składa się Roger Insiss (basista Chaka Khan), Richard Newman (perkusista Rory Gallaghera i Steve’a Marriotta), Stuart Dixon (gitarzysta Eddie Floyd), Victoria Smith (basistka The Romonas), Greg Coulson (klawiszowiec The Selecter) oraz Martin Wright (perkusista Ronnie Wood). /źródło: Koncertomania/

Program festiwalu Blues w Leśniczówce:Blues_w_Lesniczowcw_2015_plakat

Piątek 03.07.2015
1. ash’n’becher
2. Acoustic Underground
3. Drunk Lamb
4. Dani Wilde

Sobota 04.07.2015
1. Jo & Lazy Fellow
2. Highway
3. Magdy
4. Dr.Blues & Soul Re Vision

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.