Blues nad Bobrem 2016 – koncerty

Stowarzyszenie „Blues nad Bobrem” zaprasza w sierpniu Festiwal Blues nad Bobrem 2016.

Festiwal Blues nad Bobrem powstał w 1990 roku z inicjatywy miłośników bluesa. Z ich wewnętrznej potrzeby niesformalizowanego i niczym niezmąconego muzykowania w gronie najlepszych.

Pierwsze jego edycje odbywały się z uczestnictwem Ryśka Riedla i Tadeusza Nalepy, którzy swym młodzieńczym entuzjazmem i niesamowitą charyzmą przyciągali rzesze fanów. Blues nad Bobrem symbolizował wyzwolenie i ukazywał radość, jaką można czerpać ze wspólnego grania i uczestniczenia w koncertach.

Koncerty:
11 sierpnia 2016 (czwartek)
19:00 – Kościół na os. Kwiatowym – Msza święta w oprawie bluesowej

Oprawę muzyczną zapewni młodzież uczestnicząca w warsztatach Blues nad Bobrem ze wsparciem wykładowców. Po mszy odbędzie się krótki koncert warsztatowiczów wspólnie z wykładowcami. W repertuarze utwory gospel i spiritual, zarówno polskie jak i amerykańskie.
Msza w oprawie bluesowej już na stałe wpisała się w kształt corocznych warsztatów. Przyjeżdża na nią ogromna rzesza ludzi nie tylko z Bolesławca i okolic, ale także z dalszych miejscowości. Podczas mszy panuje fantastyczna atmosfera modlitwy i wspólnego muzykowania wszystkich zgromadzonych: warsztatowiczów i wiernych.
Mszę przygotowuje Aleksandra Sozańska-Kut, wykładowca klasy wokalnej. Za część oprawy muzycznej odpowiedzialna jest także Magda Piskorczyk wraz ze swoją klasą.
Nabożeństwo w kościele, w bogatej oprawie muzycznej, gromadzi wszystkich uczestników warsztatów, profesjonalnych muzyków i rzesze wiernych. Uczniowie i wykładowcy warsztatów wspólnie grają wykonują śpiewy mszalne i pieśni religijne.
Połączenie rzymskokatolickiej liturgii z bluesowymi rytmami i obfitością śpiewu daje tej uroczystości niepowtarzalną i niezapomnianą atmosferę.
Mszę odprawia proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa , ksiądz Józef Hupa. Msza jest stałym elementem Festiwalu od 1997 roku.

12 sierpnia 2016 (piątek)
19:30 – Dom Ludowy w Kruszynie – Koncerty klas warsztatowych

13 sierpnia 2016 (sobota)
17:00 – 19:00, Dom Ludowy w Kruszynie – Przegląd Zespołów Bluesowych im.Tadeusza Nalepy
20:00 – Dom Ludowy w Kruszynie – Koncerty:
-laureat przeglądu 2015 Hot Tamales Trio
-Orkiestra Festiwalowa
Jan Gałach Band

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.