Blues nad Bobrem 2015 – koncerty

Festiwal Blues nad Bobrem powstał w 1990 roku z inicjatywy miłośników bluesa. Z ich wewnętrznej potrzeby niesformalizowanego i niczym niezmąconego muzykowania w gronie najlepszych.

Pierwsze jego edycje odbywały się z uczestnictwem Ryśka Riedla i Tadeusza Nalepy, którzy swym młodzieńczym entuzjazmem i niesamowitą charyzmą przyciągali rzesze fanów. Blues nad Bobrem symbolizował wyzwolenie i ukazywał radość, jaką można czerpać ze wspólnego grania i uczestniczenia w koncertach.

Podczas Bluesa nad Bobrem odbywa się kilka, a może nawet kilkanaście różnych imprez, które składają się na całość pod nazwą Festiwal. Głównym jego punktem są warsztaty. Każdy kto ma taką potrzebę, może doskonalić swoje umiejętności w zakresie gry na gitarze elektrycznej, akustycznej i basowej, harmonijce ustnej, perkusji, klawiszach, saksofonie. Może śpiewać, uczyć realizacji dźwięku i fotografować. Warsztaty prowadzone są przez najznamienitszych artystów polskiej sceny muzycznej, którzy z wielkim zapałem przekazują całą swoją olbrzymią wiedzę i wieloletnie doświadczenie młodym. Najlepsi uczestnicy warsztatów mają możliwość otrzymania prestiżowej nagrody dla najciekawiej zapowiadającego się gitarzysty i basisty. Wyróżnieni zostają także harmonijkarze. W trakcie warsztatów odbywają się również konsultacje z zagranicznymi muzykami, porywające słuchaczy wykłady, np. dotyczące współpracy na scenie, historii muzyki rozrywkowej oraz czerpania pełnej radości z muzykowania.

Koncerty:

9 sierpnia 2015 (niedziela)
18:00 – Msza święta w oprawie bluesowej
Oprawę muzyczną zapewni młodzież uczestnicząca w warsztatach Blues nad Bobrem ze wsparciem wykładowców. Po mszy odbędzie się krótki koncert warsztatowiczów wspólnie z wykładowcami. W repertuarze utwory gospel i spiritual, zarówno polskie jak i amerykańskie.

14 sierpnia 2015 (piątek)
19:30 – Koncerty klas warsztatowych

15 sierpnia 2015 (sobota)
17:00 – Przegląd Zespołów Bluesowych im.Tadeusza Nalepy /wstęp wolny/
20:00 – Koncerty:
– laureat przeglądu 2014 Po Godzinach Blues Band
Kraków Street Band
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.