Blues na Świecie Festival 2015

Blues na Świecie Festival w ciągu pięciu lat stał się jedną z ciekawszych imprez muzycznych w regionie. W tym roku odbędzie się w dniach 29-30 maja 2015 r.

Świadomie łamiąc konwencję, oprócz uznanych już wykonawców gatunku zapraszamy do Świecia młodych artystów z kraju i ze świata, prezentujących nowoczesne podejście do muzyki okołobluesowej, którzy czasami daleko odbiegają od korzeni, jednak w swojej twórczości zawsze pozostają w szacunku dla tradycji.

Kierujemy się mottem Williego Dixona, że “Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce” i właśnie te owoce staramy się prezentować. Oprócz bluesa można tu posłuchać dobrego rocka, funku, jazzu czy soulu. W tym roku 5. BnŚ obejmie dwa dni koncertów, które poprowadzą red. Piotr BARON (Program Trzeci Polskiego Radia) oraz red. Andrzej JERZYK (Radio Centrum Kalisz). Kierownictwo artystyczne nad festiwalem tak jak i w poprzednich latach objął Tomasz Stanny: muzyk, animator i organizator imprez kulturalnych.

Termin:
Piątek, 29 maja 2015 godz. 20:00 – OKSiR, Wojska Polskiego 139, Świecie
Sobota, 30 maja 2015 godz. 19:00 – Amfiteatr Świecie, Sienkiewicza 3, 86-100 Świecie

Organizator: Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

Bilety są dostępne stronie Biletomat.pl
https://www.biletomat.pl/koncerty/blues-na-swiecie-festival-1818/?consumer_key=ks
https://www.biletomat.pl/koncerty/blues-na-swiecie-festival-1820/?consumer_key=ks

Blues-na-Swiecie-2015-plakatWśród wykonawców pojawią się:
29.05, godz. 20:00, sala widowiskowa OKSiR

CHEAP TOBACCO (PL)
Kwartet działający na polskiej scenie od 2010 roku, a już wyróżniony pokaźna ilością nagród (między innymi nagrodą publiczności na festiwalu Bluesroads). Kapela z werwą łączy w swoich utworach bluesa z rockiem, a w tę muzyczną stylistykę świetnie wpisuje się wyrazisty i drapieżny głos wokalistki zespołu Natalii Kwiatkowskiej.

ANIA RUSOWICZ (PL)
Ani Rusowicz nie trzeba przedstawiać. Artystka z rodziny o muzycznych tradycjach nazywana jest królową polskiej neo-psychodeli. W 2011 roku jej pierwszy album „Mój Big-Bit” zdobył tytuł złotej płyty. 9 listopada 2014 roku ukazała się jej ostatnia płyta „Panny Wyklęte”

30.05, godz. 19:00, Amfiteatr

JO & LAZY FELLOW (PL)
Artyści to kontynuatorzy tradycji legend muzycznych takich jak Johnny Cash i Dolly Parton. Nie tylko odgrywają nowoczesne, pełne energii wersje ich utworów, lecz także tworzą własne kompozycje z pogranicza country, bluesa i folka. Ich koncerty niejednokrotnie porywały publiczność w Polsce i na świecie.

DAN PATLANSKY (RPA)
Ten południowoafrykański gitarzysta mimo młodego wieku już zdążył zdobyć tytuł legendy bluesa, wzbudzając zachwyt krytyków, którzy porównują jego muzykę do twórczości Jimmy’ego Hendrixa czy Led Zeppelin.

AYNSLEY LISTER BIG BAND (UK)
Słynny bluesowo-rockowy gitarzysta, wokalista oraz tekściarz, podwójny Laureat British Blues Awards 2015 w kategorii najlepszej piosenki bluesowej oraz najlepszy kompozytor. Lister zaczął grać na gitarze już w wieku ośmiu lat, a koncertować w wieku trzynastu. Ten urodzony talent sceniczny świetnie porusza się w klimatach bluesa.

DŻEM & JAN GAŁACH (PL)
Zespół Dżem to prawdziwy tytan polskiej sceny muzycznej i również nie wymaga przedstawiania. Założony w 1973 roku przez braci Adama i Beno Otrębów oraz Pawła Bergera Dżem zaliczany jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.

dzem_band_koszulka_sklep

Źródło: Blues na Świecie Festival

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.