Blues na Świecie Festival 2013

Trzecia edycja festiwalu Blues na Świecie odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2013 roku w Świeciu.

Podczas dwóch dni festiwalowych odbędą się koncerty klubowe oraz plenerowe artystów polskich i zagranicznych. Ponadto po sobotnim koncercie zaplanowany jest, wzorem lat ubiegłych, jam session z udziałem artystów.

Blues na Świecie Festival to największa impreza okołobluesowa w regionie. Od dwóch lat w miesiącu czerwcu przyciąga do Świecia wielu miłośników dobrej muzyki z różnych części kraju. Na naszym festiwalu tradycyjnie gościmy zespoły okołobluesowe oraz rockowe z kraju i z zagranicy (w tym roku gwiazdy z Europy oraz USA), poruszające się jednak w różnych stylistykach, aby jak najszerzej pokazać bogactwo gatunków. W tym roku BnŚ obejmie dwa dni koncertów, które jak co roku poprowadzi znany redaktor muzyczny Andrzej Jerzyk (Radio Centrum Kalisz, Forum Okolice Bluesa).

PROGRAM:

Piątek 14.06.2013r., godz. 20.00,
Cafe Kultura w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139)
Bilety w cenie 15 zł.

JJ BAND
ZF (Zydeco Flow)

Sobota 15.06.2013r., godz.20.00,
Amfiteatr (ul. Sienkiewicza 6)
Bilety w cenie 30 zł.

JESSY MARTENS
CARLOS JOHNSON
BRACIA

Organizatorem trzeciej już edycji festiwalu jest Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. Kierownictwo artystyczne nad festiwalem tak jak i w poprzednich latach objął Tomasz Stanny: muzyk, animator i organizator wielu imprez kulturalnych oraz perkusista i menadżer zespołu Zydeco Flow.

Źródło: Blues na Świecie Festival

blues_na_swiecie_2013_plakat

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.