Blues na Dołku 2019

XXXVIII Ciechanowskie Spotkania z Bluesem „Blues na Dołku” odbędą się w tym roku 23 listopada (godz. 20:00, wstęp 40 zł) w Kawiarni Artystycznej PCKiSz (ul. Strażacka 5). Jest to jedna z najstarszych imprez bluesowych w Polsce.

W tegorocznej edycji „Bluesa na Dołku” udział wezmą:

SLOW RIDE – to gitarowe, akustyczne trio wykonujące muzykę bluesową i blues-rockową we własnych aranżacjach. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno kompozycje własne, jak i pochodzące z repertuaru innych wykonawców takich jak Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Muddy Waters, Buddy Guy, BB King i inni.

KSW 4 BLUES – Klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem. Plus obowiązkowo: nietuzinkowe teksty, złamane życiem czyli spotkanie z muzyką zespołu przedstawiającego własne kompozycje śpiewane po Polsku. Do głównych osiągnięć grupy zalicza się przede wszystkim fakt, że jeszcze ze sobą grają . Wydali własnym nakładem dwie płyty “Kundel” 2016 oraz “ŻYĆ ALBO RZYĆ” 2017. W styczniu 2019 zagrali w studio Radia Katowice koncert z cyklu Radiosesja – LIVE, na którym zaprezentowali nowy materiał, z którego powstała koncertowa płyta pn. “ŻYWIOŁY”.
Zwycięzca zeszłorocznej RAWY BLUES.

DANIEL DE VITA – to gitarzysta i piosenkarz urodzony w Buenos Aires (ARGENTYNA), który od lat gra na scenie argentyńskiego bluesa. Brał udział w głównych bluesowych festiwalach latynoamerykańskich takich jak Buenos Aires Winter Festival, Buenos Aires Blues Festival, llha Blues Festival (Sao Paulo, Brazylia), a także Mississippi Delta Blues Festival (Rio Grande do Sul, Brazylia), ten ostatni jest najważniejszym festiwalem bluesowym w Ameryce Południowej. Daniel de Vita jest także członkiem zespołu „South American Kings of the Blues”. W Sępólnie Krajeńskim pojawi się w towarzystwie dobrze znanego naszej publiczności Łukasza Gorczycy i jego zespołu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.