Blues Ino Festiwal 2016

20 sierpnia 2016 roku w Inowrocławiu na miłośników bluesa i jego okolic czeka uczta na najwyższym poziomie.

W muszli koncertowej w Solankach odbędzie się IV edycja BLUES INO FESTIWAL. Wystąpią trzy czołowe zespoły prezentujące różne odcienie tego stylu muzycznego: SZULERZY, SEBASTIAN RIEDEL & MICHAŁ KIELAK & JAKUB ANDRZEJEWSKI oraz BOOGIE BOYS.

Początek imprezy o godzinie 17:00, wstęp wolny.

Tego samego dnia muzyka rozbrzmiewać będzie w autobusie linii 27. Specjalny blues-bus (kursujący od ul. Krzywoustego) wypełni się dźwiękami “szulerskiego” duetu – Anki i Marcina, w godzinach 10:35-11:35.

O zespołach:

SZULERZY – energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Warto wspomnieć, że w tym roku zespół obchodzi 15-lecie działalności, a po raz pierwszy w Inowrocławiu zagrają w nowym składzie.

RIEDEL & KIELAK & ANDRZEJEWSKI – Sebastian Riedel i Michał Kielak to okazjonalny duet dwóch osobowości scenicznych. Charakterystyczny głos Sebastiana w połączeniu z brzmieniem gitary akustycznej i z wirtuozerską grą Michała na harmonijce, tworzą niesamowity klimat podczas każdego koncertu. Na repertuar duetu składają się autorskie kompozycje Sebastiana jak i kompozycje jego ojca Ryszarda, legendarnego, zmarłego w 1994 roku lidera grupy Dżem. Od jakiegoś czasu duet wspomaga młody gitarzysta Jakub Andrzejewski.

BOOGIE BOYS – wykonują utwory w stylu boogie woogie, z domieszką czarnego bluesa i rock and rolla. Od początku istnienia datowanego na 2002 rok odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie plus kilka na innych kontynentach. Koncertowali u boku wielu gwiazd m.in. Shakin’ Stevensa i Erica Burdona. W lutym 2009 roku jako jedyny zespół spoza USA dostali się do finału konkursu “International Blues Challenge – Memphis, USA”.

Blues_Ino_Festiwal_2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.