Blues Express 2013

Zakrzewo to niewielka wieś położona wśród lasów i jezior na północy woj. Wielkopolskiego, przy linii kolejowej Piła – Chojnice. Właśnie to malownicze położenie i wymierająca z roku na rok linia kolejowa zainspirowała powstanie Festiwalu Blues Express.

Na jeden dzień w roku dwutysięczna miejscowość staje się stolicą bluesa. Parowym pociągiem tysiące bluesowych fanów przemierzając Wielkopolskę uczestniczy w niecodziennym wydarzeniu. Na kolejnych przystankach pociągów zaplanowano bluesowe koncerty. W ten sposób na kolejnych stacjach zagra kilkanaście bluesowych zespołów. Aby nie zabrakło bluesowych dźwięków, podczas jazdy w pociągach przygotowano specjalny wagon, gdzie zabrzmi elektryczny blues band.

Blues_Express_2011_DFPociąg w o godz. 13:20 wyruszy w koncertową trasę do Zakrzewa, gdzie finałem podróży jest otwarty plenerowy koncert nad Jeziorem Proboszczowskim. Piknikowa atmosfera naturalnego amfiteatru przyciąga nie tylko fanów bluesa, ale także miłośników kolei. Kilka tysięcy uczestników biorących udział w festiwalu po zakończeniu koncertu nad ranem może wrócić do Poznania i innych miejscowości parowym, bluesowym składem.

Impreza rozpocznie się w dniu 12 lipca 2013 roku o godz. 20:00 plenerowym koncertem w parku na wyspie w centrum Piły. Koncert ma charakter otwarty, będzie to symboliczna inauguracja festiwalu oraz zapowiedź tego, co będzie miało miejsce następnego dnia. W koncercie zagrają: JJ Band, Mothers Follow Chairs (Cz) i Dr Blues & Soul Revision

13 lipca – bluesowa ciuchcia – prowadzona przez parowóz rozpocznie swój bieg w Poznaniu. Na kolejnych stacjach w Poznaniu, Rogoźnie, Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie zabrzmią bluesowe koncerty. Na peronach przygotowane będą sceny wyposażone w pełne nagłośnienie. Dworcowe koncerty na trasie Blues Expressu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miast leżących na muzycznym szlaku. Blues rozbrzmiewa również w pociągu, w specjalnie do tego przygotowanych miejscu – wagonie muzycznym.

Po przyjeździe pociągów do Zakrzewa publiczność przenosi się nad Jezioro Proboszczowskie gdzie w naturalnie ukształtowanym, leśnym amfiteatrze potrwa ośmiogodzinny otwarty koncert. Początek o godz.19:00. Tutaj odbędzie się najbardziej oczekiwany i cieszący się największą frekwencją publiczności – koncert finałowy Blues Expressu. Miejscem centralnym jest estrada, na której co godzina zmieniać się będą bluesowe gwiazdy. W koncercie swój udział  zapowiedziały zespoły z Nowej Zelandii, Niemiec, Czech oraz Polski.

Koncert potrwa do ok. godz. 3.30 rano. O godz. 2.45 bluesowy pociąg ruszy w drogę powrotną do Poznania. Udział w festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, dzięki czemu festiwal zyskuje rodzinno – piknikowy charakter.


Program Festiwalu:

12 lipca 2013r.

Stacja Piła-Wyspa  godz.20:00

13 lipca 2013r.

przejazd pociągu z Poznania do Zakrzewa
koncert finałowy nad Jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie

W tegorocznym Blues Expressie udział wezmą:

blues_express_2013_plakatPiła Wyspa:

JJ Band
Mothers Follow Chairs (Czechy)
Dr Blues & Soul Revision

Koncert finałowy:

Billy TK Junior (Nowa Zelandia)
German Blues Projeckt (Niemcy)
Johny Rieger Band (Niemcy)
The Jan Gałach Band
Boogie Boys
Blues Flowers
Burnin’ Hearts

Dworce PKP

Poznań – Nalepa Band
Rogoźno – Mothers Follow Chairs (Czechy)
Chodzież -Stara Szkoła
Piła – Tipsy Drivers
Krajenka – Comin’ To Town
Złotów – Jaromi zez Ekom
Zakrzewo – Burnin Hearts
Wagon muzyczny – Blueska Blues Band

Dom Polski – Zakrzewski Dom Kultury
77-424 Zakrzewo, ul. Ks. B. Domańskiego 18
tel./fax +48 67 266 70 50

Blues_Express_2013_1

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.