Blues dla Ukrainy w Gliwicach

„Blues dla Ukrainy” to koncert będący wyrazem podziękowania dla wszystkich ludzi zaangażowanych w działania pomocowe. To również propozycja dla naszych nowych sąsiadów z Ukrainy na integracje ze społecznością lokalną i szansa na muzyczną chwilę wytchnienia w tych trudnych czasach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja darmowych wejściówek na portalu KONFEO (ilość miejsc ograniczona – LINK: https://bluesdlaukrainy.konfeo.com/pl/groups Jeżeli chcesz możesz w ramach zbiórki publicznej Stowarzyszenia Cała Naprzód – pod nazwą „Śląskie dla Ukrainy” nr 2022/920/OR – przekazać dowolny datek wpłatą online https://zrzutka.pl/z/slaskiedlaukrainy.

25 marca o godz.18.00 na  „Scenie Bojków” przy ul. Parkowej 5 w Gliwicach wystąpią śląscy artyści związani z muzyką bluesową. 

Kajetan Drozd -to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych. Między innymi dwukrotnie reprezentował Polskę na International Blues Challenge w Memphis w USA. Kajetan Drozd ma na swoim koncie cztery autorskie płyty: Siódma w Nocy (2009), Bourbon And The Blues (2012), Sześć Strun (2014) oraz Pewnego razu w IBU Craft Beers (2021).
http://www.kajetandrozd.pl/

Marek McCarron Trio – to trójka śląskich muzyków: Marek Motyka, Tomasz Bienek i Jacek Raciborski. Ich ostatnia płyta „Burns” z repertuarem wierszy szkockiego poety Roberta Burnsa, w tłumaczeniu na język śląski, zajęła drugie miejsce w kategorii Płyta Roku w ankiecie magazynu Twój Blues. Sam Marek Makaron został uznany najlepszym wokalistą bluesowym 2021 roku. Z początkiem roku 2022 nagrali video clip do utwory „Mietły”. https://youtu.be/EbFCmxYuSrw

Duch Delta – częstochowskie trio w składzie: Łukasz Skiba, Jacek Czekaj i Borys Sławenta. Panowie zaczynali jako bluesowy zespół garażowy, z biegiem czasu przekształcając swoje swoje brzmienie w kierunku bardziej współczesnym, nie tracąc przy tym ducha vintage zakorzenionego w surowym bluesie. Zespół zajął II miejsce w ankiecie kwartalnika Twój Blues w kategorii Odkrycie Roku 2021. W zeszłym roku debiutowali albumem pt. „Duch Delta”, który zebrał pozytywne recenzje w takich magazynach jak Teraz Rock i Twój Blues.
https://www.facebook.com/duchdelta

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.