Blues dla Nieobecnych – hołd dla zespołu Krzak

Fundacja “Art Republica” zaprasza na koncert “Blues dla Nieobecnych – hołd dla zespołu Krzak”.

7 grudnia 2018 r. czołówka Śląskich wykonawców wyruszy w podróż przez wszystkie okresy twórczości legendy sceny bluesowej – zespołu Krzak. “Blues dla nieobecnych – hołd dla Krzaka” to wyjątkowy projekt muzyczny, będący formą przedstawienia zachwytu i admiracji dla formacji, która zdobyła uznanie dzięki niebywałemu talentowi i wirtuozerii, ukazując, że to muzyka, a nie słowa mogą grać pierwsze skrzypce. Skrzypce mają tu dodatkowe znaczenie, gdyż na czele wydarzenia stanie Jan Gałach, katowiczanin z krwi i kości, który już na stałe wpisał się w wydarzenia kulturalne śląska. Będzie mu towarzyszyć silny skład w postaci Michała Kielaka (harmonijka), Pawła “Muzzy’ego” Mikosza (bas), Marka Gőrlitza (gitara), Maxa Ziobro (perkusja) oraz uznanych gości.

Miejsce koncertu: Chorzów, Leśniczówka, Aleja Muzyków 1 (godz. 20:00).

Planowany koncert to efekt inspiracji twórczością zespołu i ma stanowić wspomnienie o wyjątkowej kapeli i jej dorobku. Grupa wykonując muzykę wyłącznie instrumentalną, dzięki innowacyjnemu podejściu do dźwięków, zapewniła sobie honorowe miejsce w muzycznej historii. “Blues dla nieobecnych – hołd dla Krzaka” to nie tylko muzyczne święto, to również muzyczna lekcja historii dla młodszego pokolenia, które nie miało możliwości zapoznania się z żywą muzyką zespołu. Dzięki zaproszeniu do uczestnictwa byłego członka zespołu – gościa specjalnego, muzyka będzie przeplatać się ze wspomnieniami muzycznej podróży zespołu.

Blues dla nieobecnych to również uświetnienie jubileuszowego roku legendarnej Leśniczówki oraz podsumowanie muzycznego kalendarza. Koncerty Krzaka zawsze wypełniały salę niemal po brzegi miłośnikami świetnej muzyki. Bo w tej muzyce nie chodziło tylko o fantastycznych artystów, którzy byli zaangażowani w projekt, ale o specyficzny klimat, jaki panował w ich muzyce. Właśnie dzięki temu Hołd dla Krzaka będzie nie tylko odgrywaniem utworów, który zna chyba każdy, ale muzycznym świętowaniem twórczości jednego z najlepszych, śląskich zespołów, przy jednoczesny odświeżeniu i przypomnieniu, a może nawet pomocy w odkryciu – solidnej historii śląskiej muzyki. Właśnie dzięki temu koncert nabiera uniwersalnego znaczenia i nakierowany jest do szerokiego grona potencjalnych słuchaczy.

Taka kondensacja znakomitej muzyki w znakomitym wydaniu, zapewni odbiorcą możliwość poszerzenia swojej muzycznej wiedzy o repertuarze prawdziwej legendy śląskiej sceny bluesowej, która dzięki niespotykanemu pomysłowi na stałe wpisała się na kartach historii. Nie zabraknie klasycznego repertuaru wzbogaconego o nowe, czasem awangardowe melodie. Hołd dla Krzaka jest imprezą towarzyszącą dla Szlaku Śląskiego Bluesa, który powstał dzięki Instytucji Kultury Miasto Ogrodów. Tym samym “Blues dla nieobecnych” będzie stanowić swoistą wisienkę na torcie, tego nadzwyczajnego przedsięwzięcia, jeszcze mocniej akcentując śląski blues w najlepszym wydaniu.

Koncert uzyskał wsparcie i patronat ze strony Instytucji Kultury – Katowice Miasto Ogrodów oraz Szlaku Śląskiego Bluesa. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Wyspa.fm, NetFan.pl oraz Radio Katowice.

Źródło: Art Republica

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.