Blues Bana 2019

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września (07.09.2019) odbędzie się siódma edycja imprezy pn. BLUES BANA.
Muzyczny tramwaj będzie jeździł od godz. 12.00 do 18.30, a zagrają w nim przyjaciele Bany. W ten sposób wychodzimy z muzyką bluesową dosłownie na ulicę.

Grasz! zagraj z nami. Nie grasz! przyjdź, posłuchaj – taka idea od lat przyświeca Blues Banie – jedynemu na Śląsku tramwajowi, który raz w roku rozbrzmiewa muzyką graną na żywo.

Główny przystanek będzie miała na placu Sikorskiego.
Będziemy „dżemować” wokół szkoły muzycznej przejeżdżając przez ulice Katowicką, Jagiellońską i Moniuszki.
Tego dnia nie będzie żadnych kontroli biletów. W czasie trwania imprezy, każdy będzie mógł pojechać tramwajem za darmo.
Po przejażdżce tramwajem w godzinach wieczornych odbędzie się jam session z zaprzyjaźnionym klubie, w tym roku będą to bytomskie Piwnice Gorywodów.

BLUES BANA Bytomski Tramwaj Bluesowy·Piątek, 10 maja 2019·Pierwsza edycja projektu BLUES BANA Bytomski Tramwaj Bluesowy odbył się 7 września 2013 roku z inicjatywy i zarazem pomysłodawcy Krzysztofa Wydro – bytomskiego harmonijkarza bluesowego, który wraz z Aleksandrą Bubniak wcielili projekt w życie. Nietypowa forma koncertu w wagonie tramwajowym zgromadziła sporą grupę muzyków i miłośników tego gatunku muzyki, a sukces tego wydarzenia spowodował, że wspólne jammowanie przerodziło się w cykliczną imprezę.

We wrześniowe, sobotnie popołudnie w zabytkowym tramwaju kursującym ulicą Piekarską w Bytomiu, każdy pasażer w myśl motta:
„GRASZ, ZAGRAJ Z NAMI! NIE GRASZ PRZYJDŹ POSŁUCHAJ!”
może wsiąść do Bany i nie kasować biletu.

Ciekawostką jest to, że muzycy zmieniają się, dzięki czemu pasażerowie mają okazje posłuchać standardów, które są wykonywane w różnych aranżacjach i z różną dynamiką.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.