Blues Alive 2022 w Chorzowie

Miejski Dom Kultury Batory (Chorzów, ul. Stefana Batorego 6) na kolejną odsłonę festiwalu Blues Alive, który odbędzie się w dniach 20-21.11.2022 roku.

Polska odsłona czeskiego festiwalu Blues Alive w Śumperku (17-19.11.2022) będzie w tym roku miała formułę 2-dniową i jak zwykle odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „Batory” w Chorzowie.

Oto pełny program BLUES ALIVE W POLSCE

20.11 – godz. 18’00

STEVEN’S (CZ)
Zwycięzca tegorocznego Blues Aperitiv

DUSTIN ARBUCKLE & THE DAMNATIONS (USA)
Kwartet kierowany przez znakomitego harmonijkarza znanego z tria Moreland & Arbuckle powraca na europejskie sceny po pandemicznej przerwie

ETTA JAMES CELEBRATION SHOW (USA/UK/IT)
Specjalnie przygotowany, festiwalowy projekt oddający hołd jednej z największych śpiewaczek bluesa. Największe przeboje Etty James zinterpretują trzy wspaniałe śpiewaczki, Amerykanka Robbin “The Soul-Shaker” Kapsalis, Brytyjka Alice Armstrong i Włoszka Daria Biancardi.
Trójce wokalistek towarzyszyć będą wyborni muzycy, jak wirtuoz organów hammonda Bruce Katz, wybitny brytyjski harmonijkarz Giles Robson oraz Sandy Tweeddale (git), Paul Carmichael (bas), Liviu Pop (perk)

21.11 – godz. 18’00

HOOCHIE COOCHIE BAND (CZ)
Legendarna czeska grupa zafascynowana brzmieniem wykreowanym przez słynną chicagowską wytwórnię Chess Records w latach 50. XX wieku.
LEVI (PL)
Krakowski zespół, ubiegłoroczny laureat konkursu Blues Aperitiv

JONTAVIOUS WILLIS (USA)
24-letni gitarzysta mający już w swym dorobku nominację do nagrody Grammy a uznawany dziś za najbardziej wyrazistego akustycznego bluesmana w Ojczyźnie Bluesa. Będzie to jego pierwszy i jedyny koncert w Polsce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.