Bloody Folk – nowa płyta Dark Leaves

Zespół Dark Leaves mieliśmy przyjemność gościć na Bies Czad Bluesie w 2022 roku, świeżo po tym, jak wygrali kategorię “Odkrycie roku” w ankiecie “Top Blues” kwartalnika “Twój Blues”.

Dark Leaves wydał swój drugi album, który miał premierę 25.05.2023 roku. Płyta zespołu zawiera 8 utworów i jak sami określają swoją muzykę, to krwawy folk, nietypowe połączenie takich gatunków jak folk, blues, rock z orientalnymi i psychodelicznymi elementami.

Parę słów o nowej płycie:

Wiktoria Tabak (wokal): Płyta „Bloody Folk” jest idealną definicją tego, co nazywamy krwawym folkiem, kiedy ludzie pytają, jaką gramy muzykę. Jest to bardzo soczysty album. Słychać w nim, że przez kilka lat tworzenia muzyki, udało nam się znaleźć własną ścieżkę i wykrystalizować indywidualny styl. Mamy nadzieję, że słuchaczom spodoba się to, co nagraliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Łukasz Pietrzak Harmonijka): Skład zespołu od wydania debiutanckiej płyty uległ zmianie i moim zdaniem, to słychać na nowym albumie. Są wycieczki w zupełnie inne rejony niż za pierwszym razem. Jest spokojniej, być może melancholijniej. W każdym razie zupełnie inaczej. Bardzo mnie to cieszy, bo w końcu dostajecie owoc z drzewa, które od jakiegoś czasu rosło w trochę innych warunkach. Mogę jedynie na koniec powiedzieć: smacznego!

Zespół na YouTube udostępnił cały album z przesłaniem, że zależy im, aby jak najwięcej ludzi usłyszało muzykę, a fizyczny album kto tylko będzie chciał, to może kupić pisząc na e-mail: darkleaves.contact@gmail.com

UTWORY:

  1. Young Men Dead
  2. Shake It
  3. Lolita
  4. Don’t Turn Around
  5. Unchained
  6. Move Along
  7. It’s Too Crowded Here (When I’m All Alone)
  8. Coda

Bies Czad Blues 2022 ; Foto: Grzegorz Galuba

Skład zespołu:
-Wiktoria Tabak- wokal
-Marcin Zawilski- gitara rezofoniczna, hawajska
-Szymon Musiał- gitara akustyczna, mandolina
-Jarosław Wyka- perkusjonalia
-Kamil Nowakowski- banjo, ukulele
-Łukasz Pietrzak – harmonijka
-Grzegorz Kosowski – bas.

Najbliższe koncerty Dark Leaves:
-17.06.2023 – Nowy Sącz, Spóźniony Słowik
-24.06.2023 – Kraków, Alchemia
-25.06.2023 – Jaworzno, Jazz Club „Muzeum”
-08.07.2023 – Lesko, Country&Rock Festival
-15.07.2023 – Lanckorona, Targowa 19

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.