Big Fat Mama – Music For Your GrandMa

Już 18 maja będzie premiera sklepowa płyty „Music For Your GrandMa” formacji Big Fat Mama.

W sklepie Fonografiki płytę można już kupić, a dostarczona dostanie na dwa dni przed premierą.

Przypominamy, że Big Fat Mama wystąpiła na Bies Czad Bluesie 2010, a muzycy zespołu Borys Sawaszkiewicz (instrumenty klawiszowe) i Kuba Fiszer (perkusja) są również członkami zespołu Jan Gałach Band.

„Music For Your GrandMa” to pierwszy „legalny” album zespołu, powstawał tak długo, że ich pierwsze fanki stały się w międzyczasie babciami. Tytuł nawiązuje do albumu grupy Funkadelic- „Music For Your Mother”.

big_fat_mama-fb_music_for_you_grandmaFascynacje muzyczne zaczęły się od gatunków stanowiących podstawy dzisiejszej muzyki rozrywkowej i przechodziły w trakcie dorastania w następne, późniejsze etapy muzycznych trendów. Artyści dłużej zatrzymaliśmy się na muzyce lat 70, głównie afro-amerykańskiej, bo ta osiągnęła wówczas, najwyższy poziom rozwoju.
Surrealizm, psychodelia, metoda paranoiczno-krytyczna i wiara w indywidualność oraz wolność jednostki, to postulaty zespołu. Big Fat Mama to ekipa zwariowanych na punkcie “troszeczkę innego dźwięku” sześciu muzyków, których bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej “troszeczkę innego dźwięku”. Przywołując dobre stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem, spełniają misję, którą powierzył im sam dr. Funkenstein.
Zespół istnieje już od ponad 10 lat, lecz do tej pory znany był głównie ze swojej bogatej aktywności koncertowej.
“W trakcie ostatnich kilku lat przemierzyliśmy setki tysięcy kilometrów,  występując na scenach wszelkich możliwych kategorii – od wiejskiej remizy po sceny wielkich, europejskich festiwali. Doświadczenia z podróży, poznani ludzie, obyczaje… miały wpływ na ich muzykę.  Stała się dojrzalsza i bogatsza w treści.

Big_Fat_Mama_FB-foto

Gruba Mama wystąpiła m.in. na:
* Fringe 2011- UK
* Lviv Jazz Festival 2011- Ukraina
* MONTREUX JAZZ FESTIVAL 2010 – Szwajcaria
* PRZYSTANKU WOODSTOCK 2009
* FESTIWALU OPOLE 2007
* TALL SHIPS RACES 2007
* FESTIWALU RAWA BLUES 2007, 2005, 2004

W zeszłym roku Big Fat  Mama odegrała rolę hippisowskiego zespołu w dużej produkcji filmowej Jacka Bromskiego „Wyprawa na Księżyc”.  Film wejdzie na ekrany w 2013 r.

Cytat z wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego po jego pierwszym zetknięciu z Grubą na żywo – „… nie rozumiem dlaczego wasz zespół nie zrobił jeszcze międzynarodowej kariery … wasza muzyka to coś w stylu Majki Jeżowskiej pod wpływem LSD… „ /Fonografika/

Poniżej prezentujemy oficjalny teledysk promujący płytę.
Jak pisze zespół, jest to neonowy obraz do utworu „I Got Soul” z nadchodzącej w 2013 r. płyty Big Fat Mamy – „Music For Your GrandMa”. Taniec oraz muzyka nawiązują do modnego w latach trzydziestych i czterdziestych stylu Charleston, z którego wywodzi się współczesny Shuffle. Muzyczna i wizualna koncepcja teledysku, luźno nawiązuje do wartości jakie reprezentowała twórczość poprzednich pokoleń, a które są ponadczasowe.

Realizacja: Mstudio.net.pl dla Wytwórni Rabbit Hole
Scenariusz i reżyseria: Mateusz Samolong, Dagmara Pochyła
Zdjęcia: Łukasz Nyks
Montaż: Mateusz Samolong, Łukasz Nyks
Scenografia: Dagmara Pochyła, Mateusz Samolong
Aktorzy: Maciej Józef Kosiacki (wstęp), Wioletta Baran, Kasia Ossowska- Janeczko (taniec), Jakub Fiszer (perkusja).

BIG FAT MAMA
http://www.grubamama.pl
https://www.facebook.com/pages/Big-Fat-Mama/128095326730

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.