BezKit Aqustik Fest 2013

Podobnie jak w roku ubiegłym, w długi weekend Bożego Ciała (30.05-02.06.2013) zapraszamy na BEZKIT AQUSTIK FEST – klimatyczną imprezę muzyczną w Chatce Magóry.

Magóry to malowniczo położony przysiółek osiedla Kosarzyska w gminie Piwniczna Zdrój. Chata znajduje się ok. 200 m. od granicy państwa na opadających w kierunku pn-wsch stokach na skraju dużej polany na wysokości 831 m. n.p.m.

magury_mapa

W tym roku, obok koncertów, najważniejszym punktem imprezy będą warsztaty muzyczne. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych muzyków bluesowych:

HARMONIJKA USTNA: Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski (2 dni – 31.05 – 01.06)

Harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w Polsce, jak również charyzmatyczny wokalista. „Wiśnia” to także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny. Frontman zespołów Hard Times, Blue Machine oraz członek harmonijkowej super-grupy Harmonijkowy Atak. W corocznej ankiecie kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011.

WOKAL: Bartosz Przytuła (3 dni – 30.05 – 01.06)

Przyprawiający o dreszcze bluesowy wokalista, Bartek Przytuła, to artysta jedyny w swoim rodzaju! W mig podbija serca publiczności swoja rozpoznawalną, nieposkromiona mimiką, rozbrajającym poczuciem humoru i wreszcie potężną dawka muzycznych emocji płynących prosto z serca. Koncerty Bartka oparte są także o muzycznie zrozumiałą improwizacje, czyli po prostu zabawę muzyką. Bartek, pomimo młodego wieku, jest godnym kontynuatorem tradycji muzycznych oscylujących wokół gatunków jazz i blues: już w wieku 22 lat odwiedził Memphis w Tennessee (wziąwszy udział w międzynarodowym konkursie muzycznym International Blues Challange) oraz Nowy Orlean, gdzie miał m.in. okazję wystąpienia w lokalnym radio WWOZ.

GITARA AKUSTYCZNA (SLIDE/FINGERSTYLE): Tomasz Kruk (3 dni – 30.05 – 01.06)

Gitarzysta, autor muzyki i tekstów, znany przede wszystkim z gry w duecie Przytuła & Kruk. Gra na gitarze Dobro (gitara rezofoniczna) oraz akustycznej i na banjo. Posługuje się technikami slide i fingerpicking, będącymi podstawą przedwojennej bluesowej stylistyki gitarowej. Pobierał nauki m.in. u Romka Puchowskiego.

Dodatkowo, wieczorami będzie można posłuchać akustycznych koncertów:

31.05 – Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą (Kraków) – „Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn to przede wszystkim wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju towarzystwo wzajemnej adoracji o charakterze kulturalno-sportowym, powstałe w
niewyjaśnionych okolicznościach i przy ładnej pogodzie. To grupa krakowskich studentów oportunistycznie nastawiona do powagi sytuacji. Kuźnia to życie, antykultura, antyhipsterstwo, antysztuka, antyalternatywa, studia, kumple i MADŻANDŻA. Kuźnia to styl życia – szpetny, żenujący i nieudany. Kuźnia to my i wy. Kuźnia to miejsce, relacje, działania.”

01.06 – JOANNA PILARSKA (Poznań)

„Wokalistka, kompozytorka, autorka piosenek. Wykonuje głównie muzykę akustyczną z pogranicza bluesa, folku, blue-grassu, rocka i americany. W trakcie dotychczasowej kariery występowała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach bluesowych, poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Dwukrotnie uplasowała się na 3 pozycji w kategorii bluesowa wokalistka roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues. Współtworzyła żeńskie trio bluesowe Woman Blues Band, współpracowała z zespołem Na Drodze, z którym nagrała płytę „Tam, gdzie zaczyna się mój świat” oraz z zespołem Banaszak & The Best.”

Możliwość wstępu na wszystkie warsztaty, wraz z noclegami i wstępem na koncerty zawiera się w kwocie 100 zł.

Zgłoszenia prosimy kierować mailowo na adres: tomiszon@gmail.com (w temacie „BEZKIT”).
Osoby zainteresowane pobytem w Chatce w trakcie festiwalu bez udziału w warsztatach prosimy o rezerwacje noclegów bezpośrednio u właściciela: Andrzej Nowak tel. 697-345-953

Źródło: Chata Magóry

bezkit_aqustik_fest_2013_plakat

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.