Beth Hart w Chorzowie i Warszawie

Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta, Klub Proxima i Miejski Dom Kultury Batory zapraszają na koncert amerykańskiej wokalistki i pianistki Beth Hart.

Koncerty odbędą się:

– 28 marca 2014, godz. 20.00 – Chorzów, Miejski Dom Kultury Batory, ul. Stefana Batorego 6, Sala Widowiskowa
– 30 marca 2014, godz. 20.00 – Warszawa, Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

Beth_Hart_Poland_2014

– Beth Hart – wokal, gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe
– Jon Nichols – gitara
– PJ Barth – guitara
– Bob Marinelli – gitara basowa
– Bill Ransom – perkusja

Beth Hart:
Zadziorna barwa głosu, rockowy życiorys i kreatywne podejście do tworzenia muzyki – dzięki tym cechom od kilku lat jest o Beth Hart coraz głośniej. A ona dopiero się rozkręca! „Nieprzewidywalna, nieobliczalna, istne sceniczne zwierzę” – to tylko niektóre z określeń jakimi obdarzają ją recenzenci. Jej koncerty to wybuchowa mieszanka bluesa, rocka, muzyki gospel, oraz ocierających się o ambitniejszy pop ballad, które z powodzeniem mogłyby zawojować radiowe listy przebojów. Beth Hart to nie tylko niezwykle utalentowana wokalistka obdarzona niesamowitą barwą głosu, ale też multiinstrumentalistka i kompozytorka, oraz autorka tekstów – dramatycznych, bardzo osobistych, nierzadko opartych na jej własnym burzliwym życiorysie.

Już jako czterolatka odkryła miłość do muzyki. Najpierw zgłębiała tajniki muzyki klasycznej, zachwycając się fortepianowymi dziełami Bacha, Mozarta i Beethovena, następnie odkrywając dorobek Etty James, Otisa Reddinga czy grupy Led Zeppelin. Przez skomplikowaną sytuację rodzinną – kiedy miała 5 lat jej ojciec trafił za kratki za handel narkotykami – bardzo szybko wpadła w nieodpowiednie towarzystwo i kłopoty. W wieku 11 lat była już uzależniona od alkoholu, a niedługo potem zaczęła eksperymentować z heroiną i innymi substancjami odurzającymi.

Beth_Hart_tour_2014

Mimo, że chciała studiować śpiew i grę na wiolonczeli, nie potrafiła pogodzić udziału w konkursach dla młodych talentów z wymaganiami stawianymi przez liceum muzyczne. Zamiast tego wybrała praktyczną drogę nauki i założyła pierwszy zespół. Jej niespotykany talent zwrócił na siebie uwagę branży w osobie managera Davida Wolffa (odkrył m.in Cyndi Lauper). Dzięki jego staraniom swoją pierwszą płytę “Immortal” (1996) nagrała dla legendarnej Atlantic Records. Bardzo ciepło przyjęty debiut zaowocował 9-miesięczną trasą koncertową, w trakcie której powstał materiał na kolejne wydawnictwo, “Screaming for My Supper” (1999), z którego pochodzi jeden z jej większych hitów, autobiograficzna ballada L.A.Song (Out of This Town).
Źródło: Delta

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.