Ben Harper & Charlie Musselwhite – No Mercy In This Land

Gitarzysta i wokalista Ben Harper i harmonijkarz Charlie Musselwhite po raz kolejny podjęli ze sobą współpracę i wydali drugi (w 2013 roku nagrali, wyróżnioną nagrodą Grammy, płytą “Get Up!”), wspólny bluesowy album pod tytułem “No Mercy In This Land”. Łączy on wyjątkową technikę i wieloletnią spuściznę Musselwhite’a z bardziej współczesną wrażliwością Harpera. Pełne soulu melodie i melancholijne opowieści tych dwóch muzyków przenoszą słuchaczy na szczyt świetności muzyki bluesowej.

Ten album jest 14 Harpera, Musselwhite będzie teraz miał na koncie 37 albumów, więc tutaj ich doświadczenie jest oczywiste. Ten ostatni stał się sławny jako bluesowy muzyk grający na harmonijce elektrycznej w latach sześćdziesiątych obok Howlinga Wolfa i Muddy Watersa. Przyjemnością jest usłyszeć jego nieskazitelne tony.

“No Mercy In This Land” jest pod wieloma względami połączeniem zapisu bluesowego z nowoczesnością. Liryczne tematy są typowe dla tego gatunku: alkoholizm, złamane serca i duchowość. Wokal Harpera jest zacieniony i niewyraźny miejscami, nawiązując do dawnych bluesowych wokalistów. Głęboki głos Harpera ładnie łączy się z jego własnymi melodiami gitarowymi i jakością harmonijkowego grania Musselwhite’a.
Płytę można umieścić gdzieś pomiędzy klasycznymi płytami bluesowymi BB Kinga i łagodnymi melodiami ludowymi, takich zespołów, jak Angus and Julia Stone. Jeśli jesteście zagorzałymi fanami bluesa, to album “No Mercy In This Land” ma coś dla Was do zaoferowania.

No Mercy In This Land – utwory:
Czas trwania: 00:45:38

01. When I Go 3:45
02. Bad Habits 3:45
03. Love and Trust 3:06
04. The Bottle Wins Again 3:38
05. Found the One 2:47
06. When Love Is Not Enough 4:08
07. Trust You To Dig My Grave 3:32
08. No Mercy In This Land 3:45
09. Movin’ On 3:01
10. Nothing At All 3:37

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.