Beatlesi – Lars Saabye Christensen

The Beatles. Zespół, który odmienił moje życie, a później, jak się okazało, wszystko dookoła – Wojciech Mann /Progrm 3 Polskiego Radia/.

Beatlesi — klasyczna powieść i największy międzynarodowy bestseller Larsa Saabye Christensena — nareszcie w Polsce!

Wydawnictwo Literackie – 46,67 zł
Empik – 44,99 zł
Matras – 38,43 zł
Bonito – 36,78 zł

Oslo, rok 1965. Na świecie szaleje beatlemania. Kim, Gunnar, Seb i Ola, nierozłączni przyjaciele ze szkolnej ławy, chcą być jak słynna czwórka z Liverpoolu. Zapuszczają grzywki, przyjmują pseudonimy Paul, John, George i Ringo i z wypiekami na twarzy czekają na kolejne piosenki. Love Me Do, She Loves You, Strawberry Fields Forever… nie ma dla nich większego święta, niż wspólne słuchanie płyt słynnej grupy. Pewnego dnia chłopcy postanawiają założyć własny zespół.

The_Beatles_Anthology1_www

Piękna książka o dziecięcych marzeniach, pierwszych miłościach i libacjach, buncie i konfrontacji z rzeczywistością? Tak, ale nie tylko. W łagodną opowieść o dojrzewaniu w pewnym momencie zaczyna się wsączać coś mrocznego i niepokojącego. Kim, Gunnar, Seb i Ola dorastają i zmieniają się razem z muzyką Beatlesów – to droga od pierwszych pocałunków i randek z koleżankami z klasy aż do gwałtownych protestów przeciwko wojnie w Wietnamie i rewolucyjnych rozruchów na ulicach Oslo. Od bezgranicznego oddania i przyjaźni aż do bolesnego rozpadu.

Beatlesi to jeden z największych norweskich bestsellerów w historii i książka otoczona aurą kultowości — zwyciężyła w plebiscycie norweskiego dziennika „Dagbladet” na najlepszą książkę 25-lecia. Miliony czytelników w kilkunastu krajach świata umieszcza ją na listach swoich lektur odmieniających życie. Najczulsza i najbardziej przekonująca powieść o dojrzewaniu, jaką czytałeś od bardzo, bardzo dawna.

Ta proza uwodzi płynnością, a dobór słów jest tu prawdziwie mistrzowski. – „Independent”

Podczas lektury Beatlesów ma się przed oczami własną młodość. Wyśmienita książka. – „Die Zeit”

Wydawnictwo LiterackieBeatlesi_L.S.Christensen_2
Wydanie: I
Przekład: Iwona Zimnicka
Oryginalny tytuł: Beatles
Data premiery: maj 2016
Format: 130×205 mm
Formaty ebook: EPUB, MOBI
Zabezpieczenia ebook: watermark
Oprawa: twarda
Liczba stron: 732
ISBN: 978-83-08-06155-8

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.