Raspberry Hills – It Seems To Be Cheap

Prezentujemy płytę, która miała premierę w tym roku, a jest dziełem młodych muzyków tworzących własne dźwięki. A my te dźwięki polecamy.

Zespół Raspberry Hills, bo o nim mowa, płytą “It Seems To Be Cheap” zabierze Was w wielobarwne klimaty przypominające świat drugiej połowy lat 60-tych poprzedniego wieku. Wówczas muzyka z tego okresu próbowała wywołać większą wrażliwość na bodźce otaczającego nas świata. Pewnie pamiętacie takie zespoły i ich utwory: Pink Floyd – Arnold Layne, Jefferson Airplane – White Rabbit czy The Beatles – Strawberry Fields Forever.
Po przesłuchaniu utworów zespołu zaprezentowanych poniżej odczujecie, że słowo “psychedelic” na okładce płyty, jak i jej grafika zapraszają nas w podobne klimaty. Jednak klimaty “malinowych wzgórz” stworzone przez polskich, młodych muzyków, którzy próbują oderwać nas od monotonii codziennego dnia.

Oto oni pod szyldem Raspberry Hills:
– Karol Ochodek – wokal, gitara rytmiczna
– Mateusz Januła-Gniadek – gitara solowa
– Łukasz Bielecki – gitara basowa
– Patryk Gajda – perkusja

Raspberry_Hills-photo_Adrian_Pytlik

Foto zespołu: Adrian Pytlik

Zapraszamy na koncerty zespołu i słuchania utworów z debiutanckiego albumu grupy. To swoista wykładnia ich muzyki z okresu ostatnich dwóch lat, czyli od początku istnienia, aż do teraz. Płytę oczywiście można nabyć na koncertach, a także pisząc na adres mailowy: raspberryhillsplyta@gmail.com

Podobno koncepcja Raspberry Hills została wymyślona na festiwalu Rawa Blues, kiedy członkowie grupy zainspirowani muzyką bluesową postanowili sami sprawdzić siły w tych klimatach. Jednak muzyka zespołu, to nie tylko blues, co słychać na płycie.
12804629_689386227831149_8007412047854884826_nW listopadzie 2013 rozpoczęły się wstępne próby, pod koniec miesiąca wykrystalizował się skład, a w grudniu rozpoczęło się pasmo koncertów. Mimo, że zespół istnieje dość krótko, to ma na swym koncie między innymi, takie osiągnięcia jak:
– zwycięzca Grand Prix przeglądu GIMP
– laureat Meskalina Blues Festiwal
– finalista przeglądu festiwalu BLusowo
– finalista przeglądu Bluesroads
– finalista Kraśnik Blues Festival
– finalista Wielkiego Ognia
Zespół występował u boku takich gwiazd jak: Natalia Przbysz, Ania Rusowicz, Cree, Harmonica Hinds, Wovoka czy Adam Kulisz.

Jeśli podoba się Wam muzyka zespołu, to możecie na nich zagłosować, aby dostali się na festiwal Kielce ROCKują. Oto link (jak pojawi się zdjęcie zespołu należy kliknąć “Lubię to”): KielceROCKują

Zapraszamy do słuchania:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.