Smokestack – Bies Czad Blues 2016

Kolejny zespół Bies Czad Bluesa, to Smokestack i to w nowym składzie! A jakby tego było mało, to jak zapowiada lider zespołu, Krzyszfof Siewruk, powinniśmy usłyszeć nowy materiał, który znajdzie się na EP-ce, planowanej na drugą połowę 2016 roku!

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Bies Czad Blues czeka premierowy występ bandu Smokestack! Również w set liście pojawią się utwory takich artystów jak: Doyle Bramhall II, Gary Clark Jr. czy Jimi Hendrix.

Smokestack, to komin, z którego kopci się rock, blues, rythm ‘n blues, funk, fuzja tylko dobrych dźwięków. Założycielem i liderem projektu jest Krzysztof Siewruk, który wraz z Tomkiem Staszczykiem i Piotrem Chmielewskim stworzyli w maju roku 2009 pierwszy skład. Zespół od razu wystąpił na scenie festiwalu Las Woda Blues, gdzie w części konkursowej zdobył drugie miejsce. Wyróżnienie zmotywowało do dalszej pracy nad set listą i tak rok 2009 minął pod znakiem licznych występów, które owocowały coraz to większymi zdobyczami. Festiwal im. Ryśka Riedla “Ku Przestrodze” zakończył się trzecim miejscem w konkursie, natomiast we wrześniu 2009 roku Smokestack zdobywa Grand Prix na Festiwalu im. Pawła Bergera. Występ na festiwalu “Gramy nad Prosną” odbył się w poszerzonym składzie, albowiem do zespołu dołączył Darek Rybicki [keys]. Po wygranym “Bergerze”, band ruszył z koncertami zaczynając od dwóch występów za granicą. Koncertowanie weszło w krew, co zresztą zostało zauważone i wyróżnione w ankiecie “Okolice Bluesa”, gdzie podsumowując rok 2009/2010 pojawiły się nazwiska Siewruk, Staszczyk.

Krzysztof_Siewruk_x4 Wrzesień 2010 roku, to kolejna zmiana w składzie, tym razem basisty. Miejsce Chmielewskiego zastępuje Martin Plascencia, który po raz pierwszy występuje w koncercie laureatów Festiwalu im. Pawła Bergera. Przełom 2010/2011 roku, to czas eksperymentów, nagrań w składzie Say What [Krzysiek Siewruk, Darek Rybicki] oraz gościnnych koncertów m.in. z Maciejem Radziejewskim [ex. Krzak, Niemen, Urbaniak, Hancock, Brecker].

Przygotowanie i nagranie autorskiego materiału zajęło dwa lata pracy, na raty. Owoce zarejestrowano w Studio 5150, Stobno Records oraz Vintage Records. W nagraniach udział wzięli Borys Sawaszkiewicz, Darek Rybicki, Wojtek Garwoliński, Paweł Muzzy Mikosz, Robert Szydło, Marcin Pendowski, Jacek Lesiak, Kuba Fiszer oraz Krzysztof Siewruk. Mimo iż od pierwszych nagrań minęły już trzy lata, wciąż są one dopieszczane i przygotowywane do wydawnictwa. Zarejestrowany materiał nabiera mocy, natomiast skład zamiast się starzeć, młodnieje.

Unspeakable_okladkaZ początkiem 2016 roku odbyła się, po dłuższej przerwie, pierwsza próba, na której spotkali się, tworząc nowy skład Smokestack:
-Krzysztof Siewruk – gitara, wokal
-Szymon Sobek – gitara
-Bartosz Jurgiel – bas
-Szymon Baranowski – bębny

Zespół nagrywać będzie własny materiał, który znajdzie się na wydanej niebawem EP’ce.

Obszerny wywiad z Krzysztofem Siewrukiem ukazał się na portalu Music Fabrication: “Zdechniemy przed pecetami, jeśli ktoś za sterem nie wskrzesi statusu kultury w tym kraju“.

Smokestack:
Facebook

Smokestack_ada001

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.