Bartosz Przytuła i Tomek Kruk – Przytuła & Kruk

Bartosz Przytuła i Tomek Kruk to klasyczny, akustyczny blues, który zaprezentowali też w Bieszczadach.
Debiutancka płyta tandemu Przytuła & Kruk to krążek pełen akustycznego bluesa oraz muzyki inspirowanej szeroko pojętym amerykańskim folklorem. Większość utworów, które znalazły się na płycie to autorskie kompozycje z własnymi tekstami.

Wprzytula_kruk muzyce duetu słychać inspiracje takimi legendami jak Robert Johnson, John Lee Hooker, Sonny Boy Williamson, czy Tom Waits. Młodzi muzycy postanowili uwiecznić i podsumować swoją trzyletnią działalność na polskiej scenie bluesowej dając fanom bluesa album barwny i różnorodny. Duet znany z żywych, energicznych i opartych w dużym stopniu na improwizacji i poczuciu humoru koncertów w 40 minutach muzyki zawiera to, co najlepsze w muzycznej stronie ich działalności. Surowe brzmienie nagrywanych “na setkę” gitar i wokalu (poza gitarą dobro i banjo w nagraniach została wykorzystana gitara akustyczna z lat 20 ubiegłego wieku!) przeplata się z utworami wzbogaconymi uczestnictwem gości – Robert Lenert i Łukasz Wiśniewski na harmonijkach, oraz Andrzej Serafin na najróżniejszych instrumentach perkusyjnych, nadających niektórym utworom wręcz egzotycznego klimatu.
Premiera koncertowa płyty Przytuła & Kruk miała miejsce w Memphis (USA), podczas 27 International Blues Challenge 2011, gdzie reprezentowali Polskę w kategorii Solo/Duo.
Skład:
Bartek Przytuła – vocal, harmonica, guit
Tomek Kruk – dobro, guit, vocal
Gościnnie:
Andrzej Serafin – udu drum, cajon, kij deszczowy, koncovka, instrumenty perkusyjne, kilof syntetyczny, kartonowa perkusja, darbuka, chórki, remix i aranżacja
Łukasz Wiśniewski – harmonijka, śpiew, chórki
Robert Lenert – harmonijka

Wydawca: Flower Records, 2011

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.