B.R. Band – próbuję żyć…

W 2020 roku, zesół B.R. Band, w sładzie: Bogdan Rumiak – gitara, wokal ; Jerzy Szyja – bas ; Adam Barański – perkusja, wydał album “próbuję żyć…”, który zawiera autorski materiał.

B.R. Band, to klasyczne trio blues-rockowe, złożone z doświadczonych śląskich muzyków. Grupa wykonuje w większości autorskie utwory, tworząc mieszankę rocka, bluesa i jazzu. Uwielbiają grać, ich żywioł, to koncerty! Sami mówią o sobie, że znakiem rozpoznawczym zespołu jest też dowcip i świetny kontakt z publicznością. B.R. Band to kolejny skład niestrudzonego Mr. Bluesa – Bogdana Rumiaka.

Kontakt z zespołem: FB ; tel: 504 183 724 ; e-mail: mrblues@o2.pl

Marek Twaróg o płycie:
“No i tak, ukazała się nowa płyta moich świetnych kumpli, czyli B.R. Band – grupy Bogdana Rumiaka, Jurka Szyi i Adama Barańskiego. Co Wam będę mówił – muzyka w czasach zarazy to wybawienie i odtrutka, ale dziś dla twórców jest trudny czas. Mieliśmy się wszyscy cieszyć tą płytą, siedzieć w klubach, słuchać, grać wspólnie. A tu taki klops. Słucham jej więc sobie teraz w pojedynkę i tylko chcę powiedzieć, że to świetna muzyka. Sekcja Jurka i Adama – wiadomo – to bajka. Najlepsi są, gdy wchodzą w ten ich funkowy transik, każda synkopa ma sens. Ale nie byłoby tych nut, gdyby nie wymyślił ich Bogdan Rumiak, lider, gitarzysta, który umiejętnie balansuje między rzewną melodią, a energią wyostrzonych akordów. Najbardziej lubię ich w funkujących numerach – „Funkroll” albo „Ja nie wiem”, a „Wujek Krzysiek” to już w ogóle popis Jurka Jerry’ego. Bardzo zgrabnie brzmi miniatura „Boogie”, ale sporo jest tutaj po prostu kołyszącego bluesa, jak w „Sklepie z marzeniami” (ale fajny tekst!) czy „Złym szczęściu”.
Bardzo polecam, w lepszych czasach na pewno spotkamy się na koncertach, na które już dziś wszystkich zapraszam. Brawo, chłopaki!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.