Antoni Krupa na Targach Książki w Krakowie

Radio Kraków dla słuchaczy i czytelników przygotowało dużą atrakcję na tegorocznych Targach Książki w Krakowie.

W sobotę odwiedzający mogli podglądać radio od kuchni. Antoni Krupa z targowego stoiska na żywo prowadził “Radiową Kafejkę”. Było to wydanie specjalne z okazji jubileuszu 35-lecia jego pracy dziennikarskiej. W programie można się było dowiedzieć, między innymi, jak powstawała płyta “Amela“.

Parę słów, na temat tego wydarzenia, od Renaty Bednarz (Zielona Gałązka):

Najważniejszym gościem Radiowej Kafejki nadawanej ze stoiska P-14 krakowskich Targów Książki był Antoni Dębski. To świetny gitarzysta basowy, grał kiedyś w zespole Jarosława Śmietany i współbrzmią znakomicie. Jego pojawienie się podczas audycji było niemałą gratką, gdyż od lat koncertuje za granicą i odwiedza nasz kraj rzadko. Antoni Dębski wprowadził słuchaczy Radiowej Kafejki w arkana powstawania płyty “Amela” i niezwykły klimat, w jakim w prywatnym studiu Jarka Śmietany powstawał ten krążek.
Oprócz licznych nabywców płyty Antka Krupy “Amela” i jego książki “Miasto błękitnych nut”, zjawił się przy stoisku również Andrzej Sikorowski. Wspominali z redaktorem dawne muzyczne czasy i spotkania na antenie Radia Kraków.

Dzięki Stasiowi Sznajderowi, który odwiedził targi, przedstawiamy parę fotek z tego wydarzenia.

Foto: Stanisław Sznajder

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.