20 lat Tipsy Drivers

Tipsy Drivers: Gramy ze sobą od listopada 1994 r. To co nas połączyło nazywa się BLUES, a dokładniej jego chicagowska odmiana.

Jubileuszowy koncert z okazji 20 lecia zespołu Tipsy Drivers odbędzie się 25 października o godz. 20 w Pabianicach (Fabryka Wełny Hotel & Spa, ul. Zamkowa 2). Cena biletu 20 zł. Ilość miejsc ograniczona.
Szulerzy, Riders i oczywiście Tipsy Drivers zagrają pełnowymiarowe koncerty i będzie jam session.

Tipsy_Drivers_20_latGościnnie zagrają:
Orkiestra Dęta Chór Rur
Los Desperados
Szulerzy
Riders
-Harp Friends
-oraz przyjaciele-muzycy z Pabianic i Łodzi.

Zespół istnieje od 1994 roku. Muzyka jaką wykonuje, to solidny Chicago blues domieszką swinga, bluesa z Texasu oraz bluesa West Coast.

Tipsy Drivers wielokrotnie wystąpili na czołowych festiwalach bluesowych w Polsce takich jak: Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluesada w Szczecinie, Blues nad Bobrem, Blues Express, Jimiway Blues Festival , Toruń Blues Meeting i wielu innych. Zagrali wiele koncertów w klubach i pubach muzycznych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.

Program wykonywany obecnie na koncertach to standardy bluesowe począwszy od muzyki Little Waltera, Muddy Watersa i Sonny Boy Williamsona przez duet Junior Wells & Buddy Guy, aż do Wiliama Clarka i Kima Wilsona. Całość uzupełniają kompozycje z polskimi tekstami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.