8. Lublin Blues Session – Tribute to Tadeusz Nalepa

Dzień Bluesa Lublin uczci wydarzeniem „Tribute to Tadeusz Nalepa”. W programie koncerty oraz wyjątkowa wystawa okładek płytowych zespołu Breakout.

Wydarzenie „Tribute to Tadeusz Nalepa” odbędzie się w niedzielę 16.09. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Utwory z repertuaru ojca polskiego bluesa zagrają: After Blues i Adam Bartoś. Wspaniałym dopełnieniem koncertów będzie jedyna w Polsce wystawa Galerii na wsi Niebrów, prezentująca okładki płytowe zespołu Breakout w innej formie niż papierowa (szklane kafle).
——————————————

After Blues to blisko 38 lat nieprzerwanej działalności artystycznej.
Waldemar Baranowski i Leszek Piłat do perfekcji opanowali grę na kilku instrumentach, ze szczególnym uwzględnieniem zestawu perkusyjnego własnego pomysłu. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. Zaprezentują własny repertuar oraz utwory Tadeusza Nalepy.

Adam Bartoś wykona program z utworami Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Klasyka, którą wszyscy znamy, została poetycko odczytana i przygotowana w nowej formie – akustycznie. Zespół wystąpi w składzie: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka; Jan Jarecki – piano; Michał Kowalczyk – kontrabas; Mateusz Jakubczyk – perkusja

Galeria na wsi Niebrów” powstała z pasji i miłości do Zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, gromadzi zbiory i pamiątki kolekcjonerskie. Na wystawie zobaczymy okładki płytowe zespołu Breakout, wszystkie podpisane przez autorów i zatopione w szkle. Obecnie jedyna taka kolekcja w Polsce.
——————————————

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS “Chatka Żaka”. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.
Więcej informacji o projekcie: http://scenabluesowa.lublin.pl/
——————————————

Bilety: 30 zł. (przedsprzedaż) / 40 zł. (w dniu koncertu)
Do nabycia:
– od 23.08. w sklepie muzycznym Quena, ul. Kiepury 5B.
Sklep otwarty od poniedziałku do piątku: 10:00 – 18:00; i w soboty: 10:00 – 14:00.
– od 3.09. w ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, w godz. 14.00-17.00. Rezerwacje biletów: 506-005-028.

Żródło: Scena Bluesowa Lublin

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.