8. Lublin Blues Session /1/

W piątek 11.05. w Domu Kultury LSM odbędzie się pierwszy z koncertów Lublin Blues Session 2018 (drugi pod tytułem „Tribute to Tadeusz Nalepa” przewidziany jest na 16.09.2018 r., wystąpią:  After Blues i Adam Bartoś).

W pierwszym koncercie wystąpią: Romek Puchowski & Keith Dunn (USA) Delta_update oraz kwartet Adama Bartosia. Motywem przewodnim koncertu będzie gitara rezofoniczna – instrument charakterystyczny dla bluesa, na którym zagrają obydwaj wykonawcy.

Romek Puchowski wykona program oparty na archetypicznych bluesowych pieśniach. Jego projekt – „Delta_update” – zrodził się podczas wyprawy w Deltę Mississippi przed dwoma laty. Do realizacji wariantu “duo”, Romek zaprosił Keitha Dunna – wokalistę i harmonijkarza z Bostonu, potomka twórców gatunku. Brzmienie jego harmonijki zachwyca melomanów na całym świecie.
http://www.puchowski.com/

Adam Bartoś wykona program z pogranicza bluesa i folk-rocka. Będą to utwory z wydanej w 2017 roku płyty „Nowy Ląd” oraz najnowsze kompozycje. Zespół wystąpi w składzie: Adam Bartoś, Jan Jarecki, Maciej Baraniak i Mateusz Jakubczyk.
http://adam-bartos.com/

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina we współpracy z Domem Kultury LSM. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Więcej informacji o projekcie: http://scenabluesowa.lublin.pl/

Bilety – 20 zł. – do nabycia od 23.04 w Domu Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a. http://www.domkulturylsm.pl/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.