5 x Rob Tognoni

Australijski gitarzysta, wokalista i kompozytor Rob Tognoni (The TasMANian Devil) zagra pięć koncertów w Polsce promując nowy album “Brave” wydany w 2016 roku, który prezentował również w radiowej Trójce (Studio im. A.Osieckiej).

Na koncertach towarzyszyć mu będą doświadczeni muzycy, Łukasz Gorczyca – bass ( współpraca m.in. W. Johnson, Terry Man, Griff, Hamlin, Lester Kidson, Keith Thompson, Dave Ellis, Chuck Frazier i inni) oraz Tomek Dominik – drums (współpraca m.in. R. Przemyk, Pudelsi, Terry Man,Homo Twist, W. Johnson i inni)

Terminy koncertów:
01.04 (godz. 20:00) – ZIELONA GÓRA – Piekarnia Cichej Kobiety (VI Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa)
02.04 (19:00) – MOSINA – Mosiński Ośrodek Kultury (Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą)
03.04 (19:00) – TORUŃ – Hard Rock Pub Pamela
06.04 (19:00) – PIEKARY ŚLĄSKIE – Ośrodek Kultury Andaluzja
07.04 (20:00) – DOMECKO – Stary Dom

Rob Tognoni to gitarzysta, wokalista, bluesman i wirtuoz.
Urodził się na Tasmanii w r. 1960, gdzie zaczynał swoją muzyczna karierę. Od początku lat 80-tych koncertuje regularnie w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych, Azji, Ameryce Południowej. Konsekwentnie i bezkompromisowo realizuje swoją własną wizję muzyki, bluesa i gitarowego grania. Sam określa swój styl jako power blues-rock.
Krytycy na całym świecie są zgodni: Rob Tognoni to jeden z najbardziej oryginalniejszych artystów na blues-rockowej scenie. Jego płyta nagrana wspólnie z Dave Hole’ w 1994 r. była pierwszą w jego dorobku, która uzyskała status złotej. Rob Tognoni regularnie występuje na większości najbardziej prestiżowych festiwali bluesowych na świecie, każdego roku koncertuje w większości krajów Starego Kontynentu, jest laureatem wielu nagród muzycznych. Udziela się jako muzyk sesyjny.
Na jego repertuar oprócz pełnych energii własnych kompozycji składają się standardy muzyki bluesowej i rockowej. /pełna biografia w języku polskim/.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.