10 dni na Wspieram.to dla Kingi Głyk

Kinga Głyk uważana jest za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo –bluesowej.

Kinga Głyk:
“W związku z Waszymi pytaniami o moje nagrania live już w 2016 roku chciałabym Was obdarować moją nową koncertową płytą pod tytułem” KINGA GŁYK LIVE – Happy Birthday”, która zostanie nagrana w Teatrze Ziemi Rybnickiej (27.02.2016).
Do zrealizowania tego pomysłu i wypuszczenia muzyki w Waszym kierunku potrzebuję wsparcia mentalnego, ale też i finansowego. Wasza pomoc w tej sprawie jest kluczowa. Jeżeli moja działalność artystyczna jest Wam potrzebna i widzicie w tym sens, żeby moja muzyka mogła cieszyć słuchaczy, proszę wesprzyjcie moje nagrania kilkoma złotówkami.”

Kinga_Glyk_1


Jeżeli czujecie potrzebę wsparcia tego projektu, to wszystkich szczegółów dowiecie się na stronie portalu Wspieram.to.


Kinga Głyk ma 18 lat, a za sobą ponad 100 koncertów w całym kraju i za granicą. Gra z wybitnymi muzykami polskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K TRIO ze swoim tatą Irkiem (znanym wibrafonistą i perkusistą) i bratem Patrykiem (perkusja).

Mimo młodego wieku grała już z wieloma świetnymi muzykami takimi jak: Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Jorgos Skolias, Apostolis Anthimos, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.o), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.

Kinga_Glyk_2

W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja” nagrany m.in. z Natalią Niemen, Joachimem Menclem, Juniorem Robinsonem czy Jorgosem Skoliasem.

Płyta otrzymała bardzo dobre recenzję od m. in.: Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”. Utwory z debiutanckiego albumu można usłyszeć m.in w Programie 2 Polskiego Radia w audycji „Puls Jazzu”

Na płycie znalazła się autorska kompozycja Kingi, ale także znane utwory innych kompozytorów w znakomitych aranżacjach. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. interpretacja utworu Boba Dylana „Gotta Serve Somebody” w którym zaśpiewał Jorgos Skolias czy świetnie zaaranżowany utworów Czesława Niemena – „Doloniedola”. Całość kompozycji podkreślają doskonale pulsujące partie gitary basowej.

Kinga Głyk: www.kingaglyk.pl ; Facebook

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.