Przesłuchaliśmy debiutancką płytę Hot Tamales Trio (mamy, a co) i jesteśmy 3x na TAK!!!. Więcej takiego materiału na naszym rynku muzycznym. A głos wokalistki…
Już w tym miesiącu podczas festiwalu Bluesroads w Krakowie (21.05.2016) odbędzie się premiera płyty zespołu Hot Tamales. Kto żyw do Krakowa!
Członkowie zespołu mówią, że dostajemy efekt pracy trójki młodych ludzi zafascynowanych początkami muzyki, którzy pamiętają słowa Willie Dixona, że “blues to korzenie, reszta muzyki, to owoc”.
A Władysław Pękała na Forum Okolice Bluesa stwierdził: “Idealnie łączą perfekcję wykonawczą ze znakomitym wyczuciem stylu i istoty korzennego bluesa, co w konsekwencji ich wyróżnia.”
Na pierwszy album zespołu składa się dziewięć autorskich utworów zgrabnie spinających klamrą pierwszy okres ich działalności. W tym wypadku można powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z wizytówką tria, dzięki której można szukać inspiracji w poszukiwaniu drogi, jaką obiorą przez najbliższe lata. Muzycznie mamy więc, zarówno Deltę Mississipi, jak i westernowe tematy Ennio Morricone, Bessie Smith w mariażu z twórczością Edgara Allana Poe. Słusznie udało podzielić się album na dwie części, ponieważ dzięki temu zadowoleni będą zarówno puryści, jak i odbiorcy poszukujący w okolicach bluesa. Płyta powinna przypaść do gustu obydwu grupom jednocześnie, nie szukając złotego środka.
Utwory:
1. Glance 3,37
2. Patient 3,15
3. Fair 4,03
4. Dream Within A Dream 6,21
5. Peculiar Love Surprise 2,58
6. Pining Blues 5,35
7. Flies 5,02
8. Workable 2:55
9. Home Of Blue 3,41
Razem: 37,27 min
Hot Tamalea Trio – akustyczne trio z głosem kobiecym w klimacie kameralnym. “Pozostaniemy w aranżacjach niedalekich od bluesa, jazzu czy gospel, a jednak okraszonych własną inwencją i wyobraźnią. Nie bez niespodzianek i pozytywnych wrażeń.” Tak się do tej pory przedstawiali. Jednak utwory zespołu dawno przestały wpisywać się w te trzy szuflady, wychodząc poza nie. Chwytają za serce pięknymi piosenkami, ujmującą liryką, znajdując w swojej muzyce czas na wiele rodzajów emocji.
Od początku swojego istnienia przedarli się przez większość festiwali bluesowych w Polsce mając na swoim koncie:
-nagrodę specjalna III edycji “Pulavian Blues Festival”
-Grand Prix IX edycji Festiwalu “Las, Woda & Blues”
-nagrodę Publiczności VI Studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej “BLUESROADS”
-Grand Prix VII Festiwalu “Kraśnik Blues Meeting”
-nagrodę na III Festiwalu “Blues na Siewierskim Zamku”
-nagrodę na Meskalina Blues Festival 2015
-II miejsce podczas XI Rybnik Blues Festival 2015
-Grand Prix XXV Festiwalu Blues nad Bobrem
-2012-13 I miejsce w konkursie Kawiarenki Poetyckiej “Rawa Blues” za najlepszy tekst piosenki dla Elizy Sicińskiej
-nagrodę indywidualną dla najlepszego gitarzysty IX edycji Festiwalu “Las, Woda & Blues” dla Kamila Soleckiego
-nagrodę indywidualną dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI Festiwalu “BLUESROADS” dla Elizy Sicińskiej
-nagrody indywidualne dla Elizy Sicińskiej i Łukasza Pietrzaka podczas festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015
-nagrody indywidualne dla Łukasza Pietrzaka i Elizy Sicińskiej podczas XXV Festiwalu Blues nad Bobrem.
Skład zespołu:
Eliza Sicińska – wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Jej głęboki głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą oraz niskimi tonami. Kształciła się pod okiem Magdaleny Kot we wrocławskim Laboratorium Śpiewu i Mowy “Vocalize”.
W latach 2012- 2013 jej teksty piosenek wygrywały konkurs Kawiarenki Poetyckiej festiwalu „Rawa Blues”. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „BLUESROADS” , Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”.
Kamil Solecki – zakochany w nagraniach Mississippi John Hurta młody gitarzysta akustyczny, czerpiący inspiracje m.in. z nagrań Mance’a Libscombe’a, Blind Willie McTella czy Brownie McGhee.
Laureat nagrody im. Mirka Kobusiaka podczas festiwalu “Blues nad Bobrem” oraz dla najlepszego gitarzysty IX festiwalu “Las, Woda & Blues”.
Łukasz Pietrzak (http://www.lpietrzak.net/)- wszechstronny harmonijkarz oscylujący wokół bluesa, jazzu, folku oraz piosenki autorskiej. Mimo młodego wieku zdołał zaznaczyć swoją obecność entuzjastycznie przyjętymi przez widownię licznymi koncertami zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Występował m. in. w ramach festiwali Off Plus Camera International Festival of Independent Cinema, Bluesroads Festival czy Harmonica Bridge Festival.
W grze na swoim instrumencie łączy jego bogatą tradycję razem z nowatorskimi technikami.