V Kreatywne Warsztaty Pilichowskiego

Informujemy, że ruszyły zapisy na piątą edycję Kreatywnych Warsztatów Wojtka Pilichowskiego. Tegoroczna letnia edycja warsztatów odbędzie się w dniach 4-14 sierpnia 2016 roku w Gomunicach.

Miło nam, że w tegorocznym gronie pedagogicznym warsztatów znalazła się nasza bieszczadzka ulubienica, Natalia Kwiatkowska, która poprowadzi grupę wokalistów.

“Zapraszam do udziału w warsztatach, na których jedynym ograniczeniem muzycznym będzie wasza wyobraźnia.” – Wojtek Pilichowski

Przez 10 dni uczestnicy, pod okiem doświadczonych profesjonalistów, będą uczyć się pracy w zespole nad własnym materiałem muzycznym. Każda z poprzednich edycji warsztatów zaowocowała powstaniem autorskich utworów, skomponowanych i nagranych przez warsztatowiczów. Każdy z uczestników będzie miał czynny wkład w powstające kompozycje. Każdy będzie miał możliwość wejścia do studio i zarejestrowania swoich śladów. Aby oswoić się ze sceną, codziennie wieczorem odbywać się będą jamy, na których każdy będzie miał okazję się zaprezentować. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert finałowy, na których uczestnicy wykonają swoje utwory przed publicznością.

pilichowski_warsztaty_kreat_1

Chętnych zapraszamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres warsztaty@pilichowski.pl.

Wykładowcy:
pilichowski_warsztatyWojtek Pilichowski
“Pracuję jako muzyk od 1992 roku, kiedy to „znalazł” mnie Jan Borysewicz. Szukał basisty do projektu Jan Bo i byłem chyba 23., którego testował. To ja dostałem szansę, przepustkę do świata, o którym marzy każdy muzyk. Zaczęły się próby i sesje, na bębnach grał legendarny Wojciech Morawski – poświęcał mi sporo czasu, tłumacząc jak budować solo i jak je rozwijać. Był też oczywiście Jan Borysewicz, który do dziś jest dla mnie wyjątkową postacią – mentorem. W końcu to on, dostrzegł we mnie potencjał, zaryzykował, postawił na młodość. Reszta to historia, dziś jednak sam wiem, jak duża to odpowiedzialność oraz wyzwanie, ile dodatkowej pracy i czasu na przygotowanie wymaga. Jednak efekty mogą być porażające – widzę to na co dzień.” – więcej

machanski_warsztaty_pilichowskiTomek Machański
Spędzanie czasu przed kanałem muzycznym MTV i podziwianie Phila Collinsa od najmłodszych lat spowodowało, że Tomek w wieku 3 lat rozpoczął grę przy użyciu pałek perkusyjnych – w tym czasie na poduszkach, miskach i garnkach kuchennych. W wieku 5 lat otrzymał swój pierwszy zestaw perkusyjny i odtąd nieprzerwanie zgłębia sztukę perkusyjną. Muzyka jest jego pasją i miłością życia, co przekłada się na ogromne oddanie tej sztuce. Oprócz perkusji, Tomek gra jeszcze na instrumentach klawiszowych, gitarze basowej, a także komponuje i produkuje utwory muzyczne.
Obecnie jest studentem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z projektami Pilichowski Band, Marek Piowczyk Trio, Qferau, Annka, Chór Gospel „Z Miłości” oraz God’s Property.
Oprócz Kreatywnych Warsztatów, Tomek jest również wykładowcą klasy perkusji na Warsztatach w Muzycznej Owczarni oraz kilku innych na terenie kraju.

kwiatkowska_warsztaty_pilichowskiNatalia Kwiatkowska
Najlepsza bluesowa wokalistka roku 2015. Z zespołem Cheap Tobacco wygrała m.in Rawa Blues 2013.
Pochodzi z Bieszczad i tam też zaczynała swoje przygody z muzyką, śpiewając pieśni łemkowskie, ukraińskie, rosyjskie oraz poezję śpiewaną. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie ukończyła studia w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest wokalistką zespołów Cheap Tobacco oraz The Missing part. Występuje również solowo, ze swoim autorskim materiałem. Prowadzi warsztaty wokalne oraz lekcje prywatne. Współpracowała z: Jarek Śmietana, Jacek Korohoda, Jacek Prokopowicz, Krissy Matthews, Noel Couts.
Jest świetnym dydaktykiem. Do każdego ucznia podchodzi indywidualnie, i pracuje z nim nie tylko na poziomie technicznym ale również psychicznym, starając się przełamać bariery, które często nie pozwalają nam “śpiewać pełnią swoich możliwości”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.