1% na Bieszczady Odnalezione

Pomóż realizować projekt “Bieszczady Odnalezione”. Wesprzyj działania na rzecz ochrony dziedzictwa historycznego, kulturowego i przyrodniczego Bieszczadów realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic, które jest partnerem Bies Czad Bluesa.

STOWARZYSZENIE ROZWOJU WETLINY I OKOLIC
38-608 Wetlina 71
www.wetlina.org

KRS – 0000060245

Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic:

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic stworzone przez mieszkańców i miłośników Bieszczadów. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Naszym celem są społeczne działania na rzecz rozwoju Bieszczadów i jego mieszkańców poprzez promocję i rozwój walorów turystycznych, przyrodniczych, a przede wszystkim ochronę dziedzictwa historycznego i kulturowego tego niezwykłego regionu.

Co robimy?
Stowarzyszenie od lat realizuje projekt „Bieszczady Odnalezione” złożony z badań naukowych, zbierania i propagowania wiedzy na temat unikatowej historii Bieszczadów oraz prac archeologiczno-rekonstrukcyjnych na terenie nieistniejących wsi Łuh, Zawój i Jaworzec. Przez wsie te została wytyczona trasa historyczno-przyrodnicza „Bieszczady Odnalezione”. Chcemy w ten sposób uchronić od zapomnienia świat, którego już nie ma: wsie, które przestały istnieć, domy z których pozostały tylko piwnice, studnie bez żurawi, ale przede wszystkim ludzi, którzy kiedyś tu żyli, ich kulturę, tradycje oraz ciekawe, choć często tragiczne historie.
Stowarzyszenie podejmuje też działania na rzecz rozwoju turystyki , sportu, wypoczynku i zdrowego trybu życia w regionie. Wytyczamy i utrzymujemy trasy narciarstwa biegowego oraz trasy rowerowe.
Dlaczego prosimy o przekazanie 1% Państwa podatku?
Zainteresowanie efektami prac Stowarzyszenia cieszy nas niezmiernie. Potwierdza to konieczność dalszego pochylania się nad historią Bieszczadów, jak się okazuje ważną zarówno dla ich mieszkańców, gości, środowisk naukowych i turystycznych, ale także dla promocji regionu i budzenia tożsamości lokalnej. Tak wiele tajemnic kryje jeszcze ten region… Stowarzyszenie chce kontynuować rozpoczęte działania poprzez rozbudowę tras o kolejne rekonstrukcje elementów architektury i potrzebną infrastrukturę. Chcemy podejmować dalsze działania na rzecz ochrony i propagowania dziedzictwa historycznego Bieszczadów, ich walorów turystycznych, przyrodniczych i krajobrazowych.
Prosimy o wsparcie naszych działań! Będzie to pomoc dla Bieszczadów – razem przywrócimy pamięć o ich przeszłości, pokażemy jakie są piękne dzisiaj , możemy mieć wpływ na ich przyszłość.
Jak przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia
W formularzu podatkowym wypełnij rubrykę „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” – wpisując tam numer KRS 0000060245. Następnie wpisz kwotę stanowiącą 1% Twojego podatku. To wszystko!
Dziękujemy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.