The Lewis Hamilton Band w Polsce

Od założenia zespołu w sierpniu 2010, The Lewis Hamilton Band zagrał już ponad 600 koncertów od Wysp Brytyjskich poprzez Francję, Holandię, Belgię, Niemcy, Szwajcarię aż po Polskę i Słowenię, oraz wystąpił na większości największych brytyjskich festiwali bluesowych, łącznie z występami na Głównej Scenie na festiwalach Hebden Bridge i Maryport.

Mimo młodego wieku (23 lata) Lewis był już pięć razy z rzędu nominowany do Brytyjskich Nagród Bluesowych w kategorii Młody Artysta w roku 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016, a mając nadal zaledwie 20 lata otrzymał również dwie nominacje w kategorii Autor Tekstów.
Od kilku lat, Lewis jest współorganizatorem Thornhill Blues Festival, którego gwiazdą w roku 2016 był znany bywalcom Beerokracji Danny Bryant.
Jako gitarzysta, lider zespołu Lewis Hamilton oddaje hołd być może największym muzykom XX wieku, czerpiąc inspiracje od takich gigantów jak Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix czy Rory Gallagher. W swojej muzyce łączy również style bardziej współczesnych muzyków bluesowych i rockowych, takich jak Joe Bonamassa, Derek Trucks i Matt Scofield.
Jako wokalista, wypracował swój własny niepowtarzalny i mocny styl, pozostający pod wpływem Joe Cockera, Dave’a Mathewsa i wielu innych.
Swoim debiutanckim albumem Gambling Machine Lewis Hamilton wygrał nagrodę Scottish New Music Award w kategorii Szkocki Album Roku Jazz/Blues w roku 2012.
Utwór Candlelight & Sympathy z albumu Empty Roads pojawi się na ścieżce dźwiękowej nowego filmu fabularnego ‘Scar Tissue’. Jego album Ghost Train i Shipwrecked otrzymały liczne pozytywne recenzje i zdobył uznanie ze strony czasopism i portali bluesowych na całym świecie, a jego utwory znalazły się na antenach radiowych w ponad 15 krajach.
Lewis grywał już z wieloma tak znanymi muzykami jak Aynsley Lister (kiedy na koncercie zastąpił wokalistę), Ryan McGarvey, Henrik Freischlader, Alan Nimmo, Chantel McGregor i Ben Poole.
Lewis jest również utalentowanym dźwiękowcem i prowadzi własne studio nagraniowe w szkockiej miejscowości Auchterarder, gdzie sam pisze, nagrywa, produkuje, miksuje i wydaje cały materiał muzyczny zespołu.
W roku 2013, Lewis Hamilton wydał we własnej wytwórni wychwalany przez krytyków trzypłytowy album szkockiego bluesa Jock’s Juke Joint, na którym znalazły się utwory 50 szkockich bluesmanów, w tym jego własne. Cała seria była szeroko komentowana na międzynarodowej scenie bluesowej, a utwory były emitowane w ponad 70 programach radiowych w wielu krajach oraz otrzymały wiele pozytywnych recenzji we wiodących publikacjach bluesowych w Wielkiej Brytanii, jak również w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Drugi album z tej serii był nominowany jako Najlepszy Album do Brytyjskich Nagród Bluesowych w roku 2013, podczas gdy trzeci krążek został wybrany jako pierwszy w historii Album Miesiąca przez Stowarzyszenie Niezależnych Nadawców Bluesowych (Independent Blues Broadcasters Association).
Rok 2015 i 2016 to głownie trasy koncertowe i nowa płyta “Shipwrecked”, za którą już został po raz kolejny nominowany do Brytyjskich Nagród Bluesowych roku.

Media o płycie “Ghost Train”:
“Bardzo zaskakujący i zróżnicowany materiał, który oceniam bardzo wysoko. Lewis dostarczył profesjonalny album, który zasługuje na uwagę.” – Andre Wittebroek (Blus Magazine)

“Ghost Train to album udany … już znalazł się w pierwszej dziesiątce moich ulubionych w tym roku.” – Philip Vehaege (Keys and Chords)

“Ghost Train to mocny i zróżnicowany album, który dostarcza dobrej promocji …” – Walter Vanheuckelom (Rootstime.BE)

“Lewis Hamilton wydaje się być bezbłędnym kontynuatorem północnoamerykańskich korzeni bluesa.” – Steve Brown (Rocktimes.DE)

“Lewis zdążył już udowodnić że na scenie potrafi dotrzymać kroku każdemu gitarzyście, ale potrafi o wiele więcej. Jego utwory są pełne soulu i przywodzą na myśl obrazy jakich można by się spodziewać po kimś dwukrotnie starszym.” – Bill Wilson (Reflections in Blue)

“W jego stylu są ślady stylu Henrika Freischladera. Lewis zawsze szuka świeżego sposobu przekazywania muzyki i nie boi się iść w nowym kierunku. Ghost Train to zawsze ciekawa płyta… ” – John Hurd (3songsbonn.com)

Skład:
-Lewis Hamilton – gitara, śpiew
-Nick Hamilton – gitara basowa
-Ben O’Reilly – perkusja

Terminy koncertów:
14.11 Hard Rock Pub Pamela, Toruń
17.11 Blues Club, Gdynia
18.11 Alligator, Poznań
19.11 Vertigo Jazz Club & Restaurant, Wrocław
20.11 Keja Pub, Łódź
21.11 Beerokracja, Warszawa
25.11 Stara Fabryka, Olsztyn

the_lewis_hamilton_band_poland_2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.