Bies Czad Blues 2024 – Karolina Cygonek


Karolina Cygonek:

Zespół tworzy pięcioro ludzi od lat grających różne rodzaje muzyki: bluesa, blues-rocka, folk, jazz, poezję śpiewaną i country. Czy gramy któryś z tych gatunków? Czy nasza muzyka jest ich wypadkową? Raczej nie. Chcemy po prostu tworzyć. Siłą rzeczy muzyka staje się sumą wielu pasji, dotychczasowych doświadczeń i zdarzeń.

Tworzymy z ogromnej potrzeby grania i dzielenia się tym z publicznością. Nie ma chyba czystszych intencji. Przekazywanie własnych emocji ze sceny to jedna z najintymniejszych z relacji. Jakże ulotna, jakże trudna, by wyrazić ją w słowach.

Każdy z nas ma swoją historię związaną z muzyką. I każdy wnosi część siebie do wspólnej opowieści, tworząc zupełnie nową historię.

Ta nasza opowieść jest o miłości do muzyki, ludzi i wolności. To wyraz wielkiej pasji, która ogarnia nasze ciała i umysły, kiedy gramy i śpiewamy. Wyraz osobistego zaangażowania, bo wszyscy razem i każdy z osobna wiemy, że chcemy tworzyć zespół.

Wracamy do korzeni, do języka ojczystego w liryce, do starych dobrych brzmień, do naszych wielkich namiętności, do tego, co kochamy, do tego, co w nas.

Zapraszamy na nasz pierwszy koncert na festiwalu Bies Czad Blues.

Skład zespołu:

  • Karolina Cygonek – śpiew
  • Marek Idzik – bas
  • Marek Kobus – gitara
  • Krzysztof Mika – perkusja
  • Maciej Sych – gitara

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.