Schau Pau Acoustoc Blues Live

20 lutego 2013 r. (środa) Radio Aspekt i bieszczadzkie spotkania bluesowe Bies Czad Blues zapraszają do posłuchania na żywo bluesa z najwyższej półki, w wykonaniu zespołu Schau Pau Acoustic Blues.

Schau_Pau_Radio_Aspekt_plakat_m

Audycja zaplanowana jest na godzinę 20:00 w Programie 3 Radia Aspekt. Przez dwie godziny czas umilać Wam będą Bogdan Szweda (vocal, guitar, dobro, slide) i Arek Bleszyński (guitar, harp, vocal). Audycję poprowadzi Peter Paul.

Jak słuchać:radio-aspekt_logo_pr3-250
Player Online: http://www.radio-aspekt.de/player.htm
Winamp: http://listen.radio-aspekt.de/listen.pls
Windows Media Player: http://www.radio-aspekt.de/wmp.asx

schau_pau_acoustic_blues_logoArek Błeszyński i Bogdan Szweda założyli SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES w 1994 roku. Jako duet „Szweda & Błeszyński” wystąpili na festiwalu RAWA BLUES’94 obok takich sław, jak Tonny Mc Phee, Nicki Buzz, Joanna Connor Band (USA). W następnym roku wystąpili tam ponownie, tym razem już jako SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES znaleźli się obok Irek Dudek Symphonic Blues oraz Junior Wells (USA). Grali i grają tam nadal. Z Janem Błędowskim, doskonałym violinistą, założycielem i leaderem grupy KRZAK, który towarzyszył zespołowi do jesieni 1998 roku. W 1999 znowu z harmonijkarzem Janem Sczepańskim.

SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES ma na swoim koncie odnotowane sukcesy we Francji, Belgii, Polsce i Niemczech, występy jego były emitowane na kanale CHANNEL 5 w Niemczech i w Telewizji Polskiej, a także w audycjach radiowych. Bardzo przychylne recenzje ukazały się w „Jazz Forum” i w „Bluesman”. W styczniu 1997 w Krakowie powstał krążek „In The Mood” nagrany z Janem Błędowskim. Płyta została nagrana w czasie zaledwie jednodniowej sesji nagraniowej, prawie całkowicie live, bez trików studyjnych. Płyta uzyskała głębokie uznanie  w świecie bluesa. /więcej/


Schau-Pau Acoustic Blues Live (Rawa-Blues-Festival 1999 / Katowice)


Schau Pau Acoustic Blues & Jan Gałach (01.06.2012/Hamburg)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.