Przeworsk Blues Festival 2016

Burmistrz Miasta Przeworsk i Stowarzyszenie ANTIQUO zapraszają na Przeworsk Blues Festival 2016, który odbędzie się w dniach 17-18 czerwca w Zajeździe Pastewnik (ul.Łańcucka 2 – wstęp wolny).

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Dudley Taft.
Potężne riffy z Delty pachnące teksańską roślinnością i amerykańskim blues-rockiem oto motto jakim amerykański gitarzysta Dudley Taft określa swoją autorską muzykę. Urodził się w 1966 roku w Waszyngtonie (USA) w rodzinie o prezydenckich tradycjach, w której jego pradziadek William Howard Taft był 27 Prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Jako młody chłopak dorastał słuchając takich zespołów jak Led Zeppelin, Van Halen nie stroniąc od dźwięków, które stały się później jego muzyczną obsesją. Zaistniał w świecie z trzema rockowymi formacjami: Sweet Water, Second Coming i Omnivoid, które na rynku amerykańskim osiągnęły spory sukces. Na swoje nazwisko zaczął pracować w 2007 roku tworząc własny Band nazwany po prostu Dudley Taft. Pod własnym szyldem szybko dał się poznać jako utalentowany kompozytor, wyborny instrumentalista, a zwłaszcza indywidualista wykraczający poza amerykański mainstream blues-rockowy. Dysponuje bardzo oryginalną barwą głosu, którą operuje z zawadiacką lekkością co sprawia, że aligatory same wyłażą z głośników przenosząc naszą percepcję w bagniste obszary Luizjany, gdzie blues i czas zawsze biegną swoim indywidualnym torem. Światowa prasa branżowa ceni i lubi Dudleya, często nawet upatrując w nim czwartego członka grupy ZZ Top ze względu na fizyczne i muzyczne podobieństwo do sławnych brodaczy z Teksasu. Ceni go również przemysł filmowy, co można sprawdzić wsłuchując się np. w ścieżkę dźwiękową z filmu ,,Szósty Zmysł” z Bruce’m Willis’em, a także „Postkod Mil Jondren” czy The Last Outylaw”. Ma też na koncie bogatą współpracę z rodzimymi stacjami telewizyjnymi, tworząc muzykę dla takich programów jak: MTV, Arnold Schwarzenegger Body Building Competition, Big Brother, That Metal Show, Gene Simmons Family Jewels i wielu innych produkcji.

Jego autorska dyskografia liczy 3 albumy z czego najnowszy pt. “SCREAMING IN THE WIIND” przez wiele tygodni wyprzedzał na top-liście produkcje takich gigantów jak: Robert Plant i Joe Bonamassa.

Autor: Victor Czura

Przeworsk_Blues_Festival_2016_plakat

O każdym z występujących zespołów na Przeworsk Blues Festival przeczytacie na stronie Stowarzyszenia ANTIQUO – LINK

Prowadzenie koncertów Andrzej Jerzyk i Victor Czura.

PROGRAM:

Przeworsk_Blues_Festival_2016_program

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.