Pierwszy Polak w Blues Hall of Fame

Blues Hall of Fame – panteon sław honorująca osoby, które wniosły znaczący wkład w rozwój muzyki bluesowej. Wprowadzane są do niej osoby wykonujące, nagrywające lub dokumentujące muzykę bluesową.

Tym wyróżnionym jest Krzysztof Rybarczyk, czyli Dr Blues. 17 sierpnia 2014 roku został przyjęty, jako pierwszy i jedyny wykonawca z Polski do prestiżowego, miedzynarodowego grona The Blues Hall of Fame.

Blues_Hall_of_Fame_Great_Blues_Artist_Poland_Krzysztof_RybarczykKrzysztof Rybarczyk – wokalista obdarzony charakterystycznym, energetycznym chropawym głosem idealnie współbrzmiącym ze swoją surową grą gitarową o bluesowych korzeniach opartą na tradycji bluesa chicagowskiego oraz klasycznym stylu gitarowym B.B.Kinga, z którym miał okazję osobiście spotkać się w czasie jego koncertów w Poznaniu oraz Zabrzu.
Współtwórca i leader istniejącej od 1984 roku grupy WIELKA ŁÓDŹ grającej bluesa chicagowskiego. Zespołu uznawanego przez fanów za jeden z najbardziej stylowych zespołów bluesowych w Polsce. Oddany interpretator klasycznych standardów bluesowych i soulowych. Wielbiciel czarnej muzyki i brzmienia z kręgu bluesa, rhythm&bluesa i soulu z lat 40 – 70. Bezpośredni i otwarty w kontakcie z publicznością, podczas koncertów uwielbia wspólną zabawę ze słuchaczami tworząc niepowtarzalną, niewymuszoną atmosferę bluesowego spektaklu.
Obecnie występuje w dwóch zespołach: bluesowym – WIELKA ŁÓDŹ oraz soulowym – SOUL RE VISION.
Wielbiciel kolarstwa górskiego, operator filmowy, fotograf.

Oddajmy laureatowi głos:krzysztof_rybarczyk_fb
Jest mi niezmiernie miło poinformować Was wszystkich, że zostałem uhonorowany niezwykłym wyróżnieniem muzycznym. Jako pierwszy Polak zostałem przyjęty do grona amerykańskiej Blues Hall of Fame ®.
Dziękuję wszystkim, którzy w moim życiu mnie wspomagali, którzy byli i są blisko, dzięki którym dziś mogę cieszyć się tym wyróżnieniem! Tak naprawdę to Wy przyczyniliście się do przyznania mi tego tytułu. Bez Was niczego bym nie osiągnął!
Postaram się wymienić choć część z Was/kolejność losowa a jeśli kogoś pominę, to przez przypadek, przepraszam!/:
Muzycy WIELKIEJ ŁODZI : Przemek Ślużyński, Janusz Siemienas, Andrzej Kubiak, Jerzy Wróblewski, Leszek Paech, Bartek Cholewiński, Piotr Kałużny…
Muzycy Dr Blues & SOUL RE VISION: Joanna Dudkowska, Tomasz Boguś, Janusz Musielak, Adam Bieranowski, Jacek Prokopowicz, Jarosław Jurkowski, Piotr Kałużny, Piotr Skraburski, Jarosław Wachowiak, Łukasz Matuszewski, Karol Wieczorek, Piotr Banyś, Jakub Kurek, Kacper Grzanka, Mateusz Filbrandt, Tomasz Orłowski, Kuba Gradomski Marek Kaczor.
Szczególnie dziękuję Irkowi Dudkowi za pomoc w początkach Wielkiej Łodzi i Ojcu polskiego Bluesa – niezapomnianemu Tadeuszowi Nalepie, który zawsze ciepło wyrażał się o Wielkiej Łodzi i o mnie.
Zdzisiowi Paterczykowi za niestrudzone działania na rzecz popularyzacji bluesa! Ryśkowi Glogerowi, Mariuszowi Kwaśniewskiemu, Markowi Zaradniakowi z mediów w Poznaniu. Swój niepodważalny wkład mają także Andrzej Matysik, Jan Chojnacki, Benedykt Kunicki, Sławek Wierzcholski i wielu, wielu muzyków i fanów bluesa!
Dziękuję niezapomnianej Marii Jurkowskiej, której audycje były moim pierwszym źródłem inspiracji!!!
Niki Buzz od dwóch lat jest dla mnie szczególną osobą! To on po roku wspólnej pracy i poznaniu historii mojego życia postanowił nominować mnie do wprowadzenia do Blues Hall of Fame! Dziękuję Niki :)))
Dziękuję mojej rodzinie, licznym przyjaciołom i bliskim… mojej Mamie i mojemu Tacie, a szczególnie trzem wspaniałym kobietom, tworzącym moją najbliższą rodzinę, są to: Dorota Rybarczyk, Weronika Rybarczyk. Matylda Rybarczyk.
DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM !!!!!!!!!!!!

Krzysztof Rybarczyk

GRATULUJEMY !!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.