Olek Blues w Okolicach Bluesa

Andrzej Jerzyk:
Już 8 października (poniedziałek) o 23:00, wraz z Markiem “Statesboro” Hajdukiewiczem, zapraszamy do Okolic Bluesa. To będzie solowy występ 100% live bezpośrednio ze studia Radia Centrum Kalisz. Nie obędzie się także bez rozmów, bo nie da się ukryć, że mam parę pytań do tego Gentlemana. Nie ukrywam że cieszy mnie bardzo to spotkanie, bo cenię sobie Jego twórczość która jest bardzo bogata, nie mówiąc o tych nutkach, które nie wadząc nikomu, czekają spokojnie w przepastnej szufladzie, na swoją kolej. Jak pewnikiem wielu z was już się domyśla, naszym Gościem specjalnym będzie Olek Blues vel Grześ Olejnik, który nie tylko na płytach ale także i w sieci, daje nam sporo radości. Ufam więc, że ta radość udzieli się także i nam, w poniedziałek najbliższy o 23:00!!! A to mój ukochany kawałek Grzesia. Zasłuchajcie się w tę piękną muzę i znamienity tekst…

 

Grzegorz “Olek Blues” Olejnik / FB ; YouTube ; Old School Blues ; Bluesferajna /
Autor zarówno tekstów jak i muzyki którą z pasją i zaangażowaniem od wielu lat tworzy. Założyciel wielu formacji muzycznych działających w rodzinnym mieście Kaliszu na przestrzeni trzech ostatnich dekad. Pomimo braku wykształcenia muzycznego bezustannie tworzy zarówno dla własnych potrzeb jak i dla innych wykonawców. Obecnie związany w projekcie akustycznym BLUESFERAJNA. Koncertował i na dużych scenach (Las, Woda i Blues Festiwal, Jimiway Festiwal, Oblicza Bluesa, Motywy Bluesa, Przeworsk Blues Festiwal, Był Sobie Blues Tarnów) i na scenkach kameralnych które najbardziej sobie ceni ponieważ nie jest mu obojętna bliskość słuchacza.

Ma na swoim koncie płyty solowe do których zwykle zaprasza gości towarzyszących mu instrumentalnie (Jaromi Drażewski, Sławek Pyrko, Arkadiusz Rogalski, Piotr Piotrowski i wielu innych), krążek nagrany wraz z Bluesferajną oraz płyty składankowe na których jego utwory są pomiędzy innymi wykonawcami. (Składanki z Festiwalu Las Woda i Blues, Płyta okazjonalna “Okolice Bluesa” z audycji Andrzeja Jerzyka Radia Centrum., Białostockie brzmienia…)

Organizator i popularyzator akustycznych brzmień, od 2011 r. współorganizator koncertów z cyklu “Akustycznie w muzeum”, w którym zagrała plejada gwiazd grających akustycznie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.