Neal Black & The Healers – 3 koncerty

Victor Czura /Polskie Radio Rzeszów, audycja Blues Attack/ zaprasza:

W kwietniu przyjeżdża do Polski Neal Black & The Healers (USA) !!! W ramach europejskiej trasy zagrają w Polsce w 3 miastach, więc warto wybrać się na jeden z rekomendowanych koncertów zwłaszcza, że następna okazja szybko się nie powtórzy.
Pierwszy występ wypadnie w Polskim Radiu Rzeszów i będzie transmitowany na cały świat (online YouTube), więc ci z Państwa, którzy poprzez moją czwartkową audycję BLUES ATTACK zadeklarowali chęć uczestnictwa w radiowym koncercie otrzymają specjalne kolekcjonerskie zaproszenia, które będą do odebrania w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów, tuż przed koncertem. W pozostałych miejscach proszę kontaktować się bezpośrednio z Organizatorami.

NEAL BLACK, amerykański gitarzysta i wokalista z San Antonio (Texas), mający w dorobku 9 autorskich albumów, a także współpracę z takimi znaczącymi muzykami jak: Chuck Berry, Lucky Peterson, Jimmy Dawkins, Johnnie Johnson, Elliott Murphy, Fred Chapellier & Billy Price, Popa Chubby, Michael Jones, Jennifer Batten (Michael Jackson), John Sebastian (The Doors), Gerardo Velez (Jimi Hendrix), Gib Wharton (Van Morrison, Cassandra Wilson), Jon Paris (Johnny Winter), Harvey Brooks (Bob Dylan) oraz The Chambers Brothers.
W latach 80 regularnie suppotrował koncerty takich mistrzów jak: Stevie Ray Vaughan, Albert King, Johnny Copeland, The Fabulous Thunderbirds i wielu innych.
Studiował muzykę w The Southwest Guitar Conservatory w klasie takich mistrzów jazzu jak: Barney Kessel, Lenny Breau, Herb Ellis i Jacky King.
Wielokrotnie nagradzany w kategorii BEST GUITARIST, oraz wyróżniany za oryginalność w interpretacji bluesa o teksańskim rodowodzie.
Ze swoim zespołem występował w 21 krajach na największych festiwalach świata: Montreal International Jazz Festival (Kanada), Woodstock 20-lecie (Nowy Jork), Guadalajara Blues Fest. (Meksyk), Antone’S (Texas), Montreux Jazz Festival (Szwajcaria), HELL BLUES Fest (Norwegia), Le Bataclan (Paryż/Francja).
Jego najnowszy album „BEFORE DAYLIGHT” aktualnie króluje na listach przebojów po obu stronach Atlantyku, wzbudzając zainteresowanie nawet wśród słuchaczy nie interesujących się bluesem.

Victor Czura

Skład zespołu Neal Black & The Healers:
NEAL BLACK – gitara, śpiew (Jimmy Dawkins, Johnnie Johnson, Chuck Berry)
MIKE LATTRELL – instr. klawiszowe (Popa Chubby, Richie Havens, Buddy Miles)
KRIS JEFFERSON – gitara basowa (Hiram Bullock, Popa Chubby)
DAVE BOWLER – perkusja (Ahmad Jahmal, Willie Dixon)

Koncerty w Polsce:
20.04.2018 – RZESZÓW – Polskie Radio Rzeszów (koncert transmitowany)
21.04.2018 – NOWY SĄCZ – Atelier – music club, ul. Zielona 45
22.04.2018 – OTWOCK – Teatr im. Stefana Jaracza, ul. Armii Krajowej 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.