Magda Piskorczyk – Afro Groove feat. Billy Gibson

Magda Piskorczyk i jej gość odbyli latem 2010 roku wyjątkowo długą trasę koncertową w Polsce, Czechach i Niemczech, w czasie której zagrali 22 koncerty w ciągu miesiąca.
Na pierwszej płycie albumu “Afro Groove” posłuchać można blisko 67 minut koncertu zarejestrowanego wówczas na XI Festiwalu Satyrblues w Tarnobrzegu, a na drugiej 3 bonusów.

Wśród nich jest ballada skomponowana przez Magdę: “Rzeźb Mnie”, do której tekst, piękny erotyk, napisał mistrz pióra Bogdan Loebl, współautor wielu utworów zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy.

Okładkę zdobią karykatury autorstwa Dariusza Pietrzaka. Projekt graficzny albumu przygotowali: Ireneusz Graff i Magda Piskorczyk.
Produkcja muzyczna: Magda Piskorczyk.

Billy Gibson:
wokalista i wirtuoz harmonijki, nazywany w Memphis Księciem Bealy Street. Jego intrygująca, szalona wręcz gra na “Mississippi saxophone” (jak zwykło się nazywać ten mały instrument) robi zwykle ogromne wrażenie na słuchaczach. W 2009 roku Billy otrzymał bardzo prestiżową w Stanach Zjednoczonych nagrodę Blues Award (dawniej W.C.Handy’ego) w kategorii Harmonijkarz Roku.

Magda Piskorczyk:
wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim głosem, regularnie koncertująca ze swym zespołem na międzynarodowych festiwalach. Jeden z recenzentów we Francji opisał ją jako: “Czarny głos w białym kostiumie” (la voix noire et au costume blanc). Dwukrotna półfinalistka międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. “Afro Groove” to czwarty album w jej dorobku.

WYKONAWCY:
Magda Piskorczyk – wokal, gitara akustyczna i basowa, aranżacje
Billy Gibson – wokal i harmonijka
Aleksandra Siemieniuk – gitara dobro i elektryczna
Adam Rozenman – instrumenty perkusyjne
Marcin Jahr – perkusja
Bartosz Kazek – perkusja (w utworze: “Rzeźb Mnie”)

Wydawca: Artgraff, 2011

Płytę można nabyć na stronie internetowej artystki: www.magdapiskorczyk.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.